סגן ראש העיר בנשר שוחרר למעצר בית

לפני יומיים נעצר סגן ראש עיירית נשר איגור גורביץ כשהוא נוהג ללא רישיון נהיגה בתוקף וללא ביטוח לרכב. בדיקת השוטרים העלתה שלגורביץ 18 עבירות תעבורה, וכי לא חידש את רישיונו במשך 5 השנים האחרונות. היום הורה ביהמ"ש לשחררו למעצר בית כיוון שהוא אינו מהווה סכנה לציבור

בית המשפט לתעבורה בחיפה הורה לשחרר למעצר בית את סגן ראש עיריית נשר, איגור גורביץ, שנעצר שלשום בזמן שנהג עם רישיון נהיגה שתוקפו פג לפני חמש שנים, וללא ביטוח לרכב.

בהחלטתו, כתב השופט שמואל יציב כי למרות שגורביץ צבר 18 הרשעות קודמות בתחום התעבורה, הוא אינו מסוכן לציבור. עם זאת ציין השופט כי "נכון שאין מדובר ב'מסוכנות', אך יש לכבד את החוק ונהיגה באופן שיטתית ללא רשיון נהיגה מצביעה על אדם שהחוק אינו 'נר לרגליו'".

לדברי השופט יציב למרות שהנאשם אינו מכבד את החוק, ונוהג בזמן שאין לו רשיון נהיגה, גם כאשר בית המשפט פוסל אותו מלנהוג, יש להשתמש בחלופת מעצר אם אפשר. במקרה שיפר את תנאי מעצר הבית, אז תהיה הצדקה מלאה למעצר.

התובעת מטעם המשטרה התנגדה להחלטה וביקשה לעכב את ביצועה עד להגשת ערעור בבית המשפט המחוזי בחיפה, ולכן הוחלט להאריך את המעצר ביומיים נוספים, במהלכם יתאפשר לתביעה להגיש את ערעורה. על המשטרה להודיע לבית המשפט עד היום בשעה 14:00 בצהריים אם היא אכן מגישה ערעור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת