תחקיר הרצח בפתח תקווה: השוטרים התבלבלו בדירה

ויטלי מיכלוב רצח את בת זוגו אולגה סורינוב ודיווח למשטרה. הוא אף השאיר מפתח בארון החשמל. אולם השוטרים שהוזעקו למקום התבלבלו עם קריאה אחרת באותו רחוב, ולכן הגופה נמצאה רק למחרת - אחרי שהחשוד ברצח התקשר שוב למוקד 100. בתום התחקיר המשטרתי הורה מפקד המחוז להעביר מתפקידיהם את קצין הסיור ואת השוטרות במוקד

ממצאי תחקיר המשטרה אודות נסיבות הרצח של אולגה סורינוב בפתח תקווה, שלפי החשד נדקרה למוות בידי בן זוגה, ויטלי מיכלוב, נחשפו הערב. ממסקנות התחקיר עולים פרטים מטרידים ביותר אודות התנהלות בעייתית של המשטרה.

מיכלוב, בן 46, תקליטן במקצועו, הכיר את סורינוב באחד המועדונים שבהם עבד. מקורביו סיפרו כי ההיכרות ביניהם הייתה "אהבה ממבט ראשון" - שהביאה אותה להעתיק את מקום מגוריה כעבור חצי שנה בלבד מעירה, אשקלון, אל דירתו שבפתח תקווה.

בבוקר יום שלישי ה-5 בספטמבר התקשר מיכלוב למשטרה והודיע כי רצח את בת זוגו, אולגה סורינוב, בת 32, מספר ימים לפני השיחה. מיכלוב אף נתן לשוטרים את כתובתו, הודיע שיש מפתח לבית בארון החשמל, וניתק.

בשל דיווח נוסף שהתקבל ברחוב השוטרים הסיקו כי מדובר בבניין הסמוך

בתום תחקיר שנערך במשטרה, מתגלים כעת ממצאים אודות רשלנות של השוטרים שהיו מעורבים בטיפול באירוע. על פי ממצאי התחקיר, בפעם הראשונה בה הזעיק מיכלוב את המשטרה, התקבל במקביל דיווח על אירוע באותו הרחוב ובאותו מספר דירה, בעל מאפיינים דומים. בשל הדיווח הנוסף, הסיקו השוטרים כי מדובר בבניין הסמוך, ולכן עזבו את המקום וחשו לדירה השנייה, שם עצרו בעל אלים שתקף את בת זוגתו.

ביום למחרת התקבלה קריאה נוספת במוקד 100 על ידי מיכלוב שלא הבין מדוע המשטרה לא מגיעה, בעוד הגופה מוטלת על המיטה בדירה כבר מספר ימים. רק אז, צוות סיור שהגיע למקום מצא את גופתה של אולגה סורינוב כשהיא מכוסה פרחים ולצידה מכתב אהבה קצר שבו נכתב: "אני אוהב אותך מאוד מאוד".

המשטרה ניהלה מצוד אחר החשוד ברצח שנעלם בינתיים, וצו איסור פרסום הוטל על פרטי האירוע. רק כעבור כשבוע אותר החשוד ברצח, נעצר והובא בפני שופט, וגם הודה: "עטפתי אותה בשקית ניילון".

צעדים משמעתיים נגד השוטרים המעורבים

מפקד מחוז המרכז, ניצב בנצי סאו, הגיע לזירת הרצח וקבע כי למרות שהרצח לא היה יכול להימנע, יוקם צוות שיתחקר את ההשתלשלות המבצעית. אתמול הוגשו מסקנות התחקיר למפקד המחוז ועל פיהן: החשוד התקשר למוקד 100 כשבוע לאחר ביצוע הרצח, הגופה לא אותרה במועד הקריאה, יחד עם זאת בסמוך לכך עצר צוות הסיור בעל שתקף באלימות את בת זוגו.

מסקנות התחקיר קבעו כי "מדובר בהתנהלות לקויה אך יחד עם זאת חריגה שאינה מאפיינת את התנהלותם של אלפי שוטרי המחוז, הפועלים במסירות ובמקצועיות לשמירה על בטחונו של הציבור", כך לשון הודעת המשטרה.

בתום התחקיר, החליט מפקד המחוז ניצב בנצי סאו על נקיטת צעדים משמעתיים ופיקודיים נגד השוטרים שהיו מעורבים באירוע. ראשית, הוחלט כי קצין הסיור שהגיע לדירה בעקבות השיחה הראשונה יועבר מתפקידו. שנית, השוטרות במוקד שקיבלו את שיחת הטלפון יועברו מתפקידן לתפקיד אחר במחוז, ובנוסף שוטרות נוספות יקבלו "על תנאי" בשירותן במוקד למשך שלושה חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת