פרשת לחיאני: המשטרה ממליצה להעמיד לדין את ראש העיר בת-ים

בסיום חקירה המתנהלת ביחידה למאבק בפשיעה כלכלית משנת 2007, החליטה המשטרה להמליץ להעמיד לדין את ראש עיריית בת ים שלומי לחיאני, החשוד בקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים. תגובת לחיאני: "מודה למשטרה על החקירה המהירה והשקטה"

שלומי לחיאני. יועמד לדין (חדשות 2)

פרשת "בית וגן": המשטרה ממליצה להעמיד לדין את ראש עיריית בת ים שלומי לחיאני בגין בעבירות של קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים על ידי עובד ציבור ועבירות לפי חוק איסור הלבנת הון. ההחלטה התקבלה בסיום חקירה אודות חשדות לביצוע עבירות פליליות על ידי גורמים שונים בעיריית בת ים, וביניהם ראש העיר שלומי לחיאני.

בנוסף, ממליץ צוות החוקרים להעמיד לדין בעלי תפקידים נוספים בעירייה וכן גורמים פרטיים, בעבירה של מתן שוחד.

במהלך החקירה שהתחילה בשנת 2007 ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית להב 433, בדקה המשטרה חשדות בדבר עבירות פליליות על ידי ראש העיר ואחרים, וביניהן נטילת הלוואות על ידי עובדי עירייה בכירים, בהנחיית ראש העיר, מבנקים. כספי ההלוואות הועברו אל לחיאני אשר באמצעות בני משפחתו ומקורביו, והוא השיב את ההלוואה לנוטלים בהחזרים חודשיים, במזומן.

נמצאה תשתית ראייתית להעמיד את לחיאני לדין

עוד עולה מהחקירה כי אותם עובדי העירייה שנטלו הלוואות שימשו קודם לכן כפעילים במטה הבחירות של לחיאני לראשות העיר, ולאחר שמונה, מונו לתפקידים בכירים בעירייה. בחלק מהמקרים פוטר העובד הנוכחי בתפקיד ובחלק אחר "נתפר" תפקיד במיוחד לעובדים החדשים.

בנוסף נמצא כי לחיאני קיבל הלוואות מבעלי עסקים פרטיים אשר "נזקקו" להליכי תכנון ובנייה או הליכי אכיפה בעיריית בת ים. על פי החשד, ראש העיר עשה פעולות שונות להסתרת מקור הכספים שקיבל מאותם גורמים. בלהב 433 סבורים כי נמצאה תשתית ראייתית מספקת כנגד שלמה לחיאני, בעבירות שצוינו, ועל כן, יש להעמידו לדין. 

בתגובה להודעת המשטרה, מסר שלומי לחיאני: "אנו מודים למשטרת ישראל על החקירה השקטה והמהירה ומאחלים להם שנה טובה".

המשטרה המליצה לסגור את התיק נגד השופט דנציגר

בסוף חודש יולי האחרון נחשף כי במשטרה הוחלט לזמנו לחקירה באזהרה בחשד שהיה מעורב באחת העסקאות השנויות במחלוקת של ראש עיריית בת ים, שלומי לחיאני.

דנציגר שימש עו"ד פרטי טרם מונה לבית המשפט העליון. בתפקידו הקודם, הוא ייצג את לחיאני שעוכב לחקירה בחשד שלאורך תקופה ארוכה ביצע עבירות של טוהר המידות, עבירות תכנון ובנייה ועוד. בין דנציגר לבין לחיאני התנהלו קשרים אישיים לאורך שנים ארוכות. במסגרת הפרשה, אישר היועץ המשפטי לממשלה בינואר האחרון למשטרה לבדוק את נסיבות העסקתם של עורכי דין בעיריית בת-ים, ובהם גם כאלה העובדים במשרדו של דנציגר.

בשבוע שעבר המליצה המשטרה לסגור את תיק החקירה נגד שופט בית המשפט העליון, יורם דנציגר. גורמים משפטיים אישרו כי תיק החקירה הועבר מהמשטרה לפרקליטות המדינה, לצורך הכרעה סופית של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין. החשדות נגד דנציגר נוגעים לקשריו עם ראש עיריית בת-ים, שלומי לחיאני, טרם מינויו לשופט, בעת שעסק בעריכת דין. עם תחילת החקירה, יצא דנציגר יצא לחופשה מבית המשפט העליון מרצונו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת