התלמיד שנאשם בתקיפה חמורה של מורה: "זו עלילה"

בריאיון בלעדי לחדשות 2, טוען התלמיד שנאשם בתקיפה חמורה של מורו כי המורה טפל עליו את ההאשמות - וכי לא הוא נעל אותו במחסן לדקות ארוכות. "הוא כנראה התעצבן והתחיל לקלל אותי", הסביר. בסנגוריה הציבורית תוקפים את המשטרה: למה הוא נעצר עד תום ההליכים?

"מציק לי שסתם מאשימים תלמיד בלי לברר, בלי כלום. כבר ישר המנהלת אמרה שזה אני. נהייתה שמועה שזה אני. זה בכלל לא אני, זה מציק לי, זה פוגע בי", כך אומר הנער שנאשם בתקיפה חמורה של מורה, בריאיון בלעדי לחדשות 2.

כבר 3 ימים הוא במעצר בית, הנער שהתקיפה החמורה ביותר שהייתה בישראל נגד מורה, מיוחסת לו. זו הגרסה שלו: "עליתי לכיתה ואז היה שם מקרה שנעלו את המורה במחסן. אני ישבתי ליד חבר ואז המורה שיצא מהמחסן אמר לו, 'למה נעלת אותי במחסן?'".

"ואז אמרתי למורה, 'זה לא הוא נעל אותך במחסן, אני הייתי לידו'. ואז המורה התפרץ וקילל, ואז אני קמתי והכיסא נפל. הוא כנראה התעצבן, והתחיל לקלל אותי קללות שמורה בדרך כלל לא מקלל, ממש קללות איומות שנפגעתי מהן", הוא מספר.

"לא השפרצתי גז"

כתב האישום מספר את הסיפור לגמרי אחרת. שם נטען כי הקטין הוא שהחל לקלל קללות קשות את המורה, התפרע, ניסה לתקוף את המורה, השליך לעברו כיסא ואחר כך זרק לעברו שולחן, איים עליו ולבסוף אף ריסס את המורה בפניו בחומר צורב. המורה גם נכלא במחסן למשך דקות ארוכות, סעיף שבסופו של יום, לא נכלל בכתב האישום.

"לא השפרצתי גז לעבר המורה", טוען התלמיד. "כשנכנסתי לכיתה אז היה בלגן עם גז ואז גם הרגשתי גז, שפגע לי בעיניים". את מעצר הבית הוא עושה בביתו צר המידות שבתל אביב.

בית הספר שבו למד הוא מוסד חינוכי שמאכלס נערים שנפלטו ממסגרות אחרות. אביו מספר: "שנתיים לא היה שם שום שמץ של דיבור על זה, לא רמז, לא בדיבור, לא הערה. לא אמרו לנו שהוא מפריע".

נער ללא עבר פלילי - נעצר עד תום ההליכים

הסנגוריה הציבורית מלווה אותו ובאה בטענות קשות על בדרך שבה נוהלה החקירה הזו, בין היתר מבקרת את בקשת השוטרים לעצור את הקטין שאין לו עבר פלילי, עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

"הוא היה מורה שלא ממש אהב אותי", מספר הנער העצור. "אז הוא בא אליי דווקא". החקירה עוד לא הסתיימה, אומרים במשטרה, "יש בכוונתנו למצות את הדין גם עם תלמידים אחרים שהיו שותפים לתקיפת המורה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת