הרכב הדורס צולם אחרי התאונה; הנהג וחברו אותרו בפריז

פרטים חדשים מחקירת תאונת ה"פגע וברח" בה נהרגה לי זיתוני ז"ל. אריק רוביק וקלוד אייזיק, אזרחי צרפת, הם שפגעו והרגו את לי. לאחר התאונה הם נמלטו תוך שהם עוברים באדום, החביאו את הג'יפ בחניון וטסו לצרפת דרך ז'נבה. המשטרה: נעזרים באינטרפול כדי להביאם לחקירה בארץ

עכשיו זה רשמי: הנהג שדרס למוות את לי זיתוני ז"ל נמלט לפריז מיד לאחר התאונה יחד עם חבר נוסף שהיה עמו ברכב. המשטרה יצרה איתם קשר בצרפת באמצעות משפחותיהם, ועושה מאמצים גדולים להסגירם לישראל.

ככל שנוקפות השעות מאז תאונת ה"פגע וברח" בה נדרסה למוות לי זיתוני ז"ל, נחשפים פרטים חדשים אודות הנהג הדורס והתאונה הקטלנית. מחקירת המשטרה עד כה עולה כי בעל הג'יפ הוא אריק רוביק, אזרח צרפת בן 38, וחברו ומי שככל הנראה נהג ברכב בזמן התאונה הוא קלוד אייזיק, בן 40, גם הוא אזרח צרפתי. שני הצרפתים הם אנשי עסקים ששהו בארץ באופן חוקי עם אשרת תיירים.

השניים בילו בליל חמישי באזור ת"א, ובסיום הבילוי, אייזיק - חברו של בעל הרכב - נהג בג'יפ והוא זה שפגע בלי והרג אותה במקום. הם נמלטו מהמקום כשהם עוברים ברמזורים אדומים, והגיעו לחניון הבניין בו הם מתגוררים ברחוב מזא"ה בתל אביב, שם החביאו את הרכב בחנייה תת-קרקעית בבניין.

מיד לאחר התאונה ועוד לפני שהתברר למשטרה במי מדובר, אספו השניים את חפציהם ונמלטו מהארץ ביחד עם בני משפחותיהם בטיסה לז'נבה, משם המשיכו לפריז. חוקרי צוות החקירה המיוחד שהוקם במחוז ת"א הצליחו ליצור קשר בטלפון עם הנהג הדורס ועם חברו באמצעות משפחותיהם, ועושים מאמצים גדולים - כולל בסיוע האינטרפול - להביאם ארצה לחקירה בלי שום קשר להבטחותיו, זאת למרות שבין ישראל וצרפת אין הסכם הסגרה.

צו מעצר בינלאומי כבר הוצא נגד שני החשודים בדריסתה למוות של לי ז"ל. גורם בכיר במשטרה המעורה בפרטי החקירה אמר לחדשות 2 באינטרנט כי כבר מהחיפוש שנערך בדירתו של החשוד בדריסה, אזרח זר מצרפת, התברר כי הוא ארז את חפציו ונמלט. "זהותו ידועה לנו, ואם צריך נפעיל גם משטרות זרות כדי ללכוד אותו", אמר גורם משטרתי בכיר לחדשות 2. "הטבעת סביב בעל הרכב מתהדקת ומוטב בשבילו שיסגיר את עצמו וישוב לארץ".

אתמול, לאחר מצוד של שעות ארוכות, הצליחו במשטרה לאתר את הרכב שדרס למוות את לי זיתוני. המידע על מיקום הרכב התקבל מעובר אורח שנחשף לפרסומים בתקשורת והבחין בו בחניון של בניין במרכז תל אביב. עובר האורח הזעיק את המשטרה למקום, שאישרה כי אכן מדובר ברכב הדורס.

לשוטרים לא היה ספק כי זהו ג'יפ ה-BMW X6 שפגע בזיתוני, מאחר שניכרו עליו סימני תאונת הדרכים. מחקירה ראשונית עולה כי הרכב שייך לאזרח זר, כפי שסברו במשטרה מלכתחילה, אולם כאמור, הוא נמלט לחו"ל.

החברים התגייסו למשימת האיתור בפייסבוק

חבריה של לי ז"ל עדיין מתקשים לעכל. "היא בחורה רזה מאד, 1.60 מ' ששוקלת פחות מ-50 ק"ג", אומרת הילה שי, חברתה של לי. "כשרכב מעיף גוף כל כך קטן, וזו הפגיעה ברכב הג'יפ המסיבי, מבינים כמה מהר הוא נסע. הוא חצה באדום ובכלל לא הסתכל".

מיד עם היוודע דבר התאונה התגייסו חבריה של זיתוני למשימת איתור הנהג וגייסו אלפי בני אדם ברשת החברתית פייסבוק לחיפושים אחר הפוגע.

בקבוצה שנפתחה בפייסבוק קוראים חבריה של זיתוני לסייע להם להביא לדין את האחראי למעשה. שלושת החברים שפתחו את הקבוצה חותמים בשם "המטה למציאת הדורס של לי".

חבריה של לי אספו בעמוד את כל המידע על התאונה, לרבות כתבות שפורסמו בנושא בכלי התקשורת השונים, המידע המועט על כלי הרכב הפוגע וכל מה שנדרש כדי להביא במהרה לתפיסתו של הנהג.

רק לפני שלושה חודשים סיפרה זיתוני לחבריה בעמוד הפייסבוק שלה כי ניצלה מתאונת דרכים. "אחרי שאתמול גררו לי את האוטו בבוקר, נכנסו באוטו שלי מאחורה ברמזור וכמעט מתתי ממשאית בצומת תל יוסף, אני שמחה לבשר שאני עדיין חייה!! אז מי ששם למעלה - לא הצליח לך!", כתב זיתוני בעמוד הפייסבוק שלה.

בני משפחתה של זיתוני: "לי הייתה פרח נדיר"

נפגעה מרכב - ומתה (בני המשפחה)
היישוב הקטן נווה אור שבצפון הארץ הוכה בסוף השבוע בתדהמה בעקבות התאונה הקטלנית: לי זיתוני, אחת מבנות היישוב, נהרגה בתאונת דרכים שעה שעשתה את דרכה לעבודתה בת"א. לאחר היוודע דבר האסון, ספדו לה בני משפחתה במכתב.

רק לפני כמה חודשים חגגו לה בני משפחתה את יום הולדתה - האחרון. "לי בלטה מאוד ביופייה", כתבו בני המשפחה, "פרח נדיר שנגדע בעודו צעיר. בת נבונה וטובה, גאווה למשפחתה ולבית נווה אור. כולנו המומים וכואבים את מותה בטרם עת" - לשון המכתב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת