הנהג הפוגע ארז ונמלט: נבדקת אפשרות שברח לחו"ל

מהחיפוש שבוצע בביתו של הנהג החשוד בדריסתה למוות של לי זייתוני, עולה כי הוא ארז את חפציו - ונמלט. במשטרה עדיין לא יודעים אם הנהג, ככל הנראה אזרח זר, הספיק לעזוב את הארץ או מסתתר: "במידת הצורך נסתייע במשטרות בחו"ל", אומר בכיר במשטרה. הערכה: ברכב הפוגע היה אדם נוסף

יותר מיממה לאחר תאונת הפגע וברח בה נהרגה לי זיתוני, במשטרה עדיין מנסים להתחקות אחר עקבותיו של הנהג הדורס - ללא הצלחה.

 גורם בכיר במשטרה המעורה בפרטי החקירה אמר לחדשות 2 באינטרנט כי מחיפוש שנערך בדירתו של החשוד בדריסה, אזרח זר מצרפת, עולה כי הוא ארז את חפציו ונמלט. עם זאת, במשטרה עדיין לא יודעים אם הדורס יצא מישראל או מסתתר במקום כלשהו בארץ. צו עיכוב יציאה מהארץ הוצא על שמו כבר אתמול, וברשות ההגירה לא מופיע רישום של שמו שמי שיצא לחו"ל.

"זהותו ידועה לנו, ובעת הצורך נפעיל גם משטרות זרות כדי ללכוד אותו", הוסיף הגורם המשטרתי. "הטבעת סביב בעל הרכב מתהדקת ומוטב בשבילו שיסגיר את עצמו". במקביל, מתחזקת ההערכה לפיה הדורס לא נהג ברכב לבדו, וכי אדם נוסף שהה לצדו בזמן התאונה. כעת במשטרה מנסים לברר את זהותו של אותו אדם, שגם הוא כמו הנהג - טרם אותר.

אתמול, לאחר מצוד של שעות ארוכות, הצליחו במשטרה לאתר את הרכב שדרס למוות את לי זיתוני. המידע על מיקום הרכב התקבל מעובר אורח שנחשף לפרסומים בתקשורת והבחין בו בחניון של בניין במרכז תל אביב. עובר האורח הזעיק את המשטרה למקום, שאישרה כי אכן מדובר ברכב הדורס.

לשוטרים לא היה ספק כי זהו ג'יפ ה-BMW X6 שפגע בזיתוני, מאחר שניכרו עליו סימני תאונת הדרכים. מחקירה ראשונית עולה כי הרכב שייך לאזרח זר, כפי שסברו במשטרה מלכתחילה. כעת, כאמור, מקווים במשטרה לאתר גם את החשוד.

חבריה של לי ז"ל עדיין מתקשים לעכל. "היא בחורה רזה מאד, 1.60 מ' ששוקלת פחות מ-50 ק"ג", אומרת הילה שי, חברתה של לי. "כשרכב מעיף גוף כל כך קטן, וזו הפגיעה ברכב הג'יפ המסיבי, מבינים כמה מהר הוא נסע. הוא חצה באדום ובכלל לא הסתכל".

החברים התגייסו למשימת האיתור בפייסבוק

מיד עם היוודע דבר התאונה התגייסו חבריה של זיתוני למשימת איתור הנהג וגייסו אלפי בני אדם ברשת החברתית פייסבוק לחיפושים אחר הפוגע.

בקבוצה שנפתחה בפייסבוק קוראים חבריה של זיתוני לסייע להם להביא לדין את האחראי למעשה. שלושת החברים שפתחו את הקבוצה חותמים בשם "המטה למציאת הדורס של לי".

חבריה של לי אספו בעמוד את כל המידע על התאונה, לרבות כתבות שפורסמו בנושא בכלי התקשורת השונים, המידע המועט על כלי הרכב הפוגע וכל מה שנדרש כדי להביא במהרה לתפיסתו של הנהג.

רק לפני שלושה חודשים סיפרה זיתוני לחבריה בעמוד הפייסבוק שלה כי ניצלה מתאונת דרכים. "אחרי שאתמול גררו לי את האוטו בבוקר, נכנסו באוטו שלי מאחורה ברמזור וכמעט מתתי ממשאית בצומת תל יוסף, אני שמחה לבשר שאני עדיין חייה!! אז מי ששם למעלה - לא הצליח לך!", כתב זיתוני בעמוד הפייסבוק שלה.

בני משפחתה של זיתוני: "לי הייתה פרח נדיר"

נפגעה מרכב - ומתה (בני המשפחה)
היישוב הקטן נווה אור שבצפון הארץ הוכה היום בתדהמה. לי זיתוני, אחת מבנות היישוב, נהרגה בתאונת דרכים שעה שעשתה את דרכה לעבודתה בת"א. לאחר היוודע דבר האסון, ספדו לה בני משפחתה במכתב.

רק לפני כמה חודשים חגגו לה בני משפחתה את יום הולדתה - האחרון. "לי בלטה מאוד ביופייה", כתבו בני המשפחה, "פרח נדיר שנגדע בעודו צעיר. בת נבונה וטובה, גאווה למשפחתה ולבית נווה אור. כולנו המומים וכואבים את מותה בטרם עת" - לשון המכתב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת