חיפה: 10 נערים נעצרו עם סכינים ואלות בדרך לבי"ס

הודות למידע מודיעיני הצליחה המשטרה למנוע קטטה המונית בליווי נשק בין תלמידי תיכון בחיפה. הבוקר נעצרו 10 תלמידים בדרכם לבית הספר כשבידיהם סכינים, אלות וגז מדמיע, כשעל פי החשד הם תכננו לפגוע בחבורת נערים אחרת בעקבות סכסוך ביניהם. המשטרה מחפשת מעורבים נוספים

גל האלימות בקרב בני נוער: משטרת חיפה עצרה הבוקר סמוך לבית ספר תיכון בעיר 10 קטינים בגילאים 14-17 כשברשותם סכינים, אלות וגז מדמיע. על פי החשד תכננה הקבוצה לתקוף בזמן הלימודים חבורה נוספת, זאת בעקבות סכסוך בין שני תלמידים. במשטרה אומרים: קיימים מעורבים נוספים, נגיע גם אליהם.

בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל במשטרה, אותרה בשעות הבוקר קבוצת נערים שהיתה בדרכה לבית הספר וברשותה נמצאו מספר כלי נשק. מחקירה ראשונית עולה כי בעקבות מריבה בין שני צעירים התארגנו כמה חבורות שתכננו ליישב את המחלוקת בדרכי האלימות בשטח בית הספר או סמוך לו.

"נערכנו מבעוד מועד עם בלשים וחוקרים, ונעצרו עשרה נערים שתכננו לפגוע באחרים", סיפר לחדשות 2 רב-פקד אפי פז, ראש מחלק נוער במשטרת חיפה. "בידי שניים נמצאו סכינים, חלק לקחו אלות ונמצא גם בקבוק גז מדמיע".

במשטרה הוסיפו כי השניים שבידיהם נמצאו סכינים יובאו בהמשך היום לדיון בהארכת מעצרם בבית המשפט, וכי האחרים ישוחררו בגמר החקירה בתנאים מגבילים. "אנחנו יודעים שיש עוד מעורבים ששמעו על הפעילות ונמנעו מלהגיע לבית הספר, אך אנחנו גם נגיע אליהם".

שפרעם: פצועים בקטטה המונית בבית הספר

מוקדם יותר היום התרחשה קטטה בין מספר תלמידים בתיכון בשפרעם, שהפכה לקטטה המונית בתוך כתלי בית הספר. במהלך המהומה שלף אחד התלמידים תרסיס גז מדמיע והחל לרסס לעבר התלמידים והמורים. מנהל בית הספר, מורה ותלמידים נפצעו קל ופונו לקבלת טיפול רפואי.

כוחות משטרה הוזעקו לבית הספר לאחר שהתקבל הדיווח על קטטה בה לקחו חלק תלמידים בגילאי 15-17. מחקירה ראשונית עולה כי בעקבות סכסוך שפרץ בין שני תלמידים התחילו חילופי מהלומות אליהן הצטרפו מספר רב של בני נוער שהיו באזור.

כאשר הגיעו מורים לנסות להפריד בין התלמידים, הוציא אחד התלמידים גז מדמיע והחל לרסס לכל עבר. מספר תלמידים, מורה ומנהל בית הספר נפצעו ופונו לקבלת טיפול רפואי. שישה תלמידים נעצרו והם נלקחו לחקירה בתחנת המשטרה בשפרעם.

אתמול: תלמיד נעל מורה במחסן

אתמול נעצר נער בן 16 מבני ברק בחשד לתקיפה חמורה של מורה בבית הספר בו הוא לומד. על פי החשד, הנער נעל את המורה במחסן בשטח בית הספר, איים עליו ואף ריסס אותו בגז מדמיע.

ממשטרת תל אביב נמסר לחדשות 2 באינטרנט כי לתקיפה קדם מעשה קונדס של התלמיד כלפי המורה, שהביא את המורה לדווח על מעשיו למנהלת בית הספר. "ככל הנראה הנער התעצבן על החלטת המורה לפנות למנהלת, והחליט לנעול אותו במחסן בית הספר. בהמשך הוא גם איים עליו והשליך חפצים מתוך מבנה בית הספר לעבר השומר", אמר הגורם במשטרה, והוסיף כי "לנער יש עבירות קלות קודמות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת