המשטרה ממליצה: לסגור את התיק נגד השופט העליון דנציגר

כתב אישום לא יוגש ככל הנראה נגד השופט יורם דנציגר. המשטרה המליצה שלא להעמיד את השופט העליון לדין ותיק החקירה הועבר לפרקליטות, לצורך הכרעה סופית של היועץ המשפטי לממשלה. ככל הידוע, המשטרה לא פירטה בהמלצתה אם יש לסגור את התיק בשל חוסר ראיות או בשל חוסר אשמה. חוסר אשמה תוביל לחזרתו של דנציגר לכס השיפוט

השופט יורם דנציגר. ארכיון (חדשות 2)

המשטרה ממליצה לסגור את תיק החקירה נגד שופט בית המשפט העליון, יורם דנציגר. גורמים משפטיים אישרו הערב כי תיק החקירה הועבר מהמשטרה לפרקליטות המדינה, לצורך הכרעה סופית של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין.

החשדות נגד דנציגר נוגעים לקשריו עם ראש עיריית בת-ים, שלומי לחיאני, טרם מינויו לשופט, בעת שעסק בעריכת דין. עם תחילת החקירה, יצא דנציגר יצא לחופשה מבית המשפט העליון מרצונו.

על-פי הידוע, המשטרה לא פירטה בהמלצתה אם יש לסגור את התיק בשל חוסר ראיות מספיקות או בשל חוסר אשמה, וההחלטה הסופית בעניין זה תתקבל על-ידי וינשטיין. המשמעות - אם יוחלט על חוסר אשמה, דנציגר יוכל לחזור אל כס המשפט.

במשרד המשפטים סירבו להתייחס לעניין. כתבנו משה נוסבאום מוסר כי ראש אגף החקירות, ניצב יואב סגלוביץ', בגיבוי המפכ"ל, לא אישר בתיק זה את פרסום המלצת המשטרה - צעד חריג המנוגד לנוהל הנהוג בכל תיקי החקירה האחרים שנחקרים במשטרה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת