המשטרה: "הנהג והפצועה הכירו בפייסבוק"

שיפור חל במצבה של האזרחית הפיליפינית שנפצעה אמש קשה כשנתלתה על מכוניתו של נהג שניסה לשדוד אותה. הנהג הפוגע נסע בפראות מאות מטרים ברחובות המרכזיים של ירושלים, ובמהלך הנסיעה גם עצר את הרכב כדי להכות אותה. כעת מסתבר שבין השניים הייתה היכרות מוקדמת וכי לא מדובר בשוד מקרי

בירושלים אמש, ליד גשר המיתרים, באזור הכניסה לעיר, נהגים ועוברי אורח נדהמו לראות מכונית נוסעת ועליה תלויה אישה שלא מרפה. בדרך פגעה המכונית בכמה אזרחים ורכבים אחרים. הנהג גם הכה את האישה האומללה, מלאני סוארז בת 35 מהפיליפינים, אך היא התעקשה ולבסוף נפלה ונחבלה קשות בראשה.

הנהג הפוגע הוא חסן אבו אל-הווא, בן 20 מא-טור. מתברר, שהסיפור הזה התחיל עוד אתמול בבוקר. "יש היכרות מוקדמת ביניהם, הם הכירו בפייסבוק", סיפר סנ"צ אלי כזרי, סגן מפקד מרחב ציון במשטרת ירושלים, "הם יצאו ביחד ואתמול בשעה שבע בערב הם נפגשו שוב".

השניים נפגשו אחר הצהריים בתחנה המרכזית בירושלים. אל-הווא אוסף את סוארז במכוניתו, השניים טיילו בעיר ולבסוף חזרו לאזור התחנה המרכזית. "הם ישבו ברכב ודיברו ביניהם", תיאר סנ"צ כזרי, "ובשלב מסוים הוא חטף מידיה את התיק, לקח מתוכו את הכסף וניסה להימלט".

איש מעוברי האורח לא נקף אצבע

בשלב זה, סוארז פתחה את דלת המכונית, צעקה "הכסף שלי, עזרו לי", ואז התחיל הנהג לנסוע בפראות. "היא נתלית על האוטו כי הוא מנסה לברוח", שחזר כזרי, "הוא לא מצליח להוריד אותה מהרכב ואז הוא נוסע קדימה הלוך וחזו, מנסה לנער אותה מהרכב".

לאחר שפגע בשתי מכוניות הגיע הנהג לקצה רחוב אהליאב, עצר, יצא מהמכונית והכה את סוארז. הוא לא הסתפק בכך וגם גרר והפיל אותה על הכביש. קבוצת אזרחים עוברי אורח צפתה במתרחש, אך איש לא נקף אצבע. סוארז לא ויתרה, נתלתה שוב על המכונית, שנסעה לאחור, ורק בקצה הרחוב היא נפלה ואיבדה את ההכרה.

הפצועה הועברה במצב קשה לבית החולים הדסה עין כרם ובמקביל, ניהלו שוטרים מיחידת האופנועים של משטרת ירושלים מרדף אחרי הנהג הפוגע, עד שלבסוף הוא נעצר סמוך לבית החולים שערי צדק.

הערב חל שיפור במצבה של מלאני סוארז. חוץ ממנה, נפצעו קל עוד שלושה אזרחים ונזק נגרם לשלוש מכוניות. כעת גם מתברר, שהנהג הפוגע, חסן אל-הווא, היה שיכור ושכלל אין לו רישיון נהיגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת