קרא מכחיש שתקף מינית: "מאז הקדנציה לא עבדה אצלי אף אישה"

בריאיון ראשון שהעניק זמן קצר אחרי חשיפת גלי צה"ל על התלונה שהגישה אישה נגד סגן השר, הכחיש האחרון מכל וכל את המיוחס לו: "הייתה אישה שביקשה לעבוד בלשכה שלי. כנראה שהיא מאוד רצתה להיות לידי ובמחיצתי - ואני לא רציתי בחורה לידי"

זמן קצר לאחר חשיפת כתבת גלי צה"ל, הדס שטייף, על החשדות נגד סגן השר לפיתוח הנגב והגליל, איוב קרא (ליכוד), שלפיהן ביצע מעשים מגונים והטריד מינית עובדת צעירה בלשכת ראש הממשלה - השיב קרא לראשונה על הפרשה והכחיש מכל וכל את הטענות נגדו.

בריאיון לתכנית "מה בוער" עם רזי ברקאי בגל"צ אמר קרא, בהתייחסו לס' - המתלוננת נגדו: "אני לא יודע במי מדובר ועל מה מדובר. לידי לא מסתובבת אף בחורה. אין בלשכה שלי נשים ואחת הסיבות לכך היא שאני לא רוצה להגיע חס וחלילה למצב של אי נעימות. בסופו של דבר, חשובה לי התדמית שלי והדימוי שלי הוא ערך עליון".

בעקבות התפוצצות הפרשה, צפויה היחידה המרכזית של המשטרה בלוד לזמן בקרב את קרא לחקירה בנושא. בהמשך הריאיון עמו, הוא הדגיש כי הקפיד להימנע מסביבת עבודה נשית: "מסביבי בלשכה כולם גברים, ומאז תחילת הקנדציה הזאת אפילו אישה אחת לא הייתה לידי".

קרא הדגיש כי "מאז שאני מכהן בתפקיד לא עבדה עמי אף בחורה, לא ישבתי עם בחורה לשיחה בארבע עיניים ואפילו לא שאלתי לדעתה של שום עובדת משרד כשהיא לבד. לא היו דברים מעולם ואני מכחיש את כל הדברים".

על האפשרות שמדובר במהלך מכוון של נקמה נגדו השיב סגן השר: "הייתה אישה שביקשה לעבוד בלשכה שלי. כנראה שהיא מאוד רצתה להיות לידי ובמחיצתי - ואני לא רציתי בחורה לידי".

בסופו של הריאיון, לאחר שתשומת לבו הופנתה לעובדה כי מתלוננת נוספת נגדו מתכוונת לשטוח בקרוב את גרסתה, סיכם קרא: "אני רק יכול לומר שאני מצטער שאנחנו חיים בעולם כזה שאתה עושה טוב למישהו ואתה מנסה לגרום לאנשים להרגיש טוב, ובסופו של דבר הופכים את הקערה למשהו רע".

התלונה הוגשה לפני כחצי שנה, האירועים התרחשו לפני שנתיים וחצי

על פי הפרסום, הגישה לפני כחצי שנה העובדת תלונה בפרשה, שלדבריה אירעה לפני שנתיים וחצי. בעקבות התלונה, פתחה המשטרה בחקירה, זימנה עדים ואף קיבלה אישור לחקור את סגן השר באזהרה.

בראיון לגלי צה"ל אמרה העובדת: "אני לא יכולה לסבול יותר. אני לא יכולה לחזור לחיים שלי ולהחזיר את הכבוד האבוד שלי. אני כבר לא יכולה להסתכל על עצמי במראה. אני מרגישה כמו אובייקט, כמו מריונטה, לא כמו בן אדם".

"לקח לי שנתיים וחצי כי זה קשה להתמודד עם איש ציבור וסגן שר", אמרה המתלוננת במהלך הראיון. "אני אזרחית קטנה שגמרו לה את הזכויות שלה וזה נורא קשה. הרגשתי שאני לבד ובגלל זה לא הגשתי תלונה. אני יודעת שאני צריכה לדבר ושאסור לי לפחד, אבל פחדתי בכל זאת".

לאחר שהגישה את תלונתה במשטרה, מסרה ס' רשימה מפורטת של עדים שיתמכו בגרסתה, ואלו, כאמור, זומנו למתן עדות.

מהפרקליטות והמשטרה נמסר בתגובה לפרסום כי חומר החקירה הועבר לעיון הפרקליטות, אך מאחר שהיה מדובר בסגן שר, היה צריך להעביר את חומרי החקירה לבכירים בארגון וגם לפרקליט המדינה, כדי שזה יאשר את החקירה, דבר שנעשה לבסוף.

בעקבות פרסום החשדות נגד סגן השר קרא, קוראת עמותת כ"ן, הפועלת לקידום מנהיגות נשים בחברה במגזר הציבורי בישראל, לפטר אותו מיידית מתפקידו. "אם כבוד סגן השר לא מעסיק נשים במשרדו על מנת שלא להיות איתן במגע, ואינו מסוגל לכבוש את יצרו - שיתפטר לאלתר", כך אמרה מנכ"לית העמותה יפעת זמיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת