מיוחד: כך מפקחים על עברייני מין

בשנים האחרונות הוקמה בשב"ס יחידת צור, שתפקידה לעקוב אחרי מאות עברייני המין ששוחררו מהכלא בשנים האחרונות. אנשי היחידה משתמשים בטכניקות מעקב והסוואה, כדי לוודא שהעבריינים לא ימעדו. השאלה שעולה מכאן היא – למה ישנו מעקב רק אחרי עברייני המין?

כ-700 עברייני מין מועדים ששוחררו ממאסר נמצאים בשנים האחרונות בפיקוח של יחידת "צור" של שירות בתי הסוהר. הפקחים, כולם קציניס בשב"ס, מסתובבים ברחבי הארץ ומונעים את התקיפה המינית הבאה. "אני פה מטעם החוק", אומר אחד הפקחים שזהותו חסויה, "אם אני צריך להיכנס לקרביים של האדם אז אני עושה את זה".

א', עבריין מין בפיקוח שאחריו עוקבים אנשי היחידה, מתגורר ופועל באזור המרכז. בימים האחרונים התחקו אחריו הפקחים, על מנת לוודא שהאיש הזה שומר על המגבלות שהוטלו עליו. במהלך המעקב אחרי א', חששו המפקחים כי הוא בדרכו לתקוף קטינים והדאיגה את מפקדי היחידה.

הדריכות של צוותי המעקב מגיעה לשיא. כשמתברר שעבריין המין המסוכן נכנס עם חברו לפארק הלאומי ברמת גן. תחילה הם האכילו שם את הברווזים. אבל אחר כך, העבריין נראה לפתע ליד שתי ילדות קטנות שהיו קרובות מאוד לעבריין. אבל, איתן היו קרובים גם צוות המפקחים שעמדו מטרים ספורים ממנו ובשליטה מלאה.

אנשי היחידה ידעו לספר על מקרים רבים בהם הצילו קטינים, נערות ונשים מתקיפה מינית אכזרית. ועכשיו רק נותר לתהות, מדוע רק עברייני המין נמצאים תחת פיקוח, ואם לא נדרשת הקמת יחידה דומה גם למעקב אחרי עבריינים מסוכנים אחרים שמשתחררים מהכלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת