ניצב סגלוביץ': "רונית אשכנזי לא חשודה ולא נחקרה"

בריאיון ל"אולפן שישי" הצהיר ראש אגף החקירות במשטרה כי הטענות שלפיהן בחר היועץ המשפטי לממשלה מרצונו שלא לחקור חלופת מסרים לכאורה בין אשת הרמטכ"ל לשעבר לבין בועז הרפז אינן נכונות. הוא הבהיר כי הראשונה מעולם לא נחקרה באזהרה בנושא כיוון שלא נחשדה בדבר

אחרי חרושת הדיווחים והשמועות על מעורבותה לכאורה של רונית אשכנזי, אשת הרמטכ"ל לשעבר, בפרשת מסמך הרפז - הבהיר הערב ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב יואב סגלוביץ', באופן חד-משמעי כי אשכנזי לא נחקרה באזהרה ומעולם לא נחשבה לחשודה.  

כשנשאל האם היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הורה לכאורה שלא לחקור את החשד לחלופת מסרים בין אשת הרמטכ"ל לשעבר לבין בועז הרפז, השיב סגלוביץ' באופן נחרץ: "הדבר לא נכון. נקודה. היועץ המשפטי לממשלה ערך איתנו ישיבה לאחר שהוגשה התלונה ובה קבענו את גבולות החקירה".

סגלוביץ' ציין כי "יש הרבה מאוד נושאים ודברים שאנחנו, כמשטרה, העברנו ליועץ המשפטי כדי שיעביר אותם לאותם המקומות והגורמים שבהם הם צריכים להיבדק. המשטרה חוקרת עבירות פליליות, וגם שיבוש מהלכי חקירה היא עבירה פלילית".

באשר לאי-מעורבותה של רונית אשכנזי בדברים, הדגיש ראש אגף החקירות כי "מבחינת משטרת ישראל ובאישור פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה, מי שצריך היה להיחקר באזהרה - נחקר. מי שלא - לא. מדובר בהחלטה מקצועית שאנחנו קיבלנו ובסדר גמור למתוח עליה ביקורת. רונית לא נחקרה באזהרה ולא הייתה חשודה בעבירות פליליות. היו מסקנות והמלצות שהועברו לפרקליטות".

את האפשרות לכך שהגורם לשובה של הפרשה לכותרות הוא הרפז עצמו לא שלל סגלוביץ': "קטונתי מלקבוע זאת", הוא אמר - ועקץ: "באולפן הזה בדיוק קראתם לסיפור בהתחלה 'פרשת מסמך גלנט'".  

הדיווח: "1,500 מסרונים בין אשכנזי להרפז"

כתבת הערוץ הראשון איילה חסון דיווחה כי בועז הרפז וגבי אשכנזי קיימו קשר ביניהם, זאת חרף הצהרתו של הרמטכ"ל כי הרפז "אינו מבאי ביתו", דורשים גורמים בכירים במערכת הביטחון לפתוח מחדש את תיק החקירה בפרשת "מסמך גלנט", כך פורסם הבוקר בגלי צה"ל.

בסוף השבוע פורסמו בערוץ הראשון מספר משפטים בקולו של הרפז הסותרים את טענתו של אשכנזי כי לא קיים קשר עם הרפז. הרפז טען באותן שיחות כי היה בביתו של אשכנזי מספר פעמים.

כמו כן, פורסם בערוץ הראשון כי הוחלפו כ-1,500 מסרים בין הרפז לבין רונית אשכנזי, אשתו של הרמטכ"ל היוצא, בתקופה של כמה חודשים. מהדיווח עולה כי השניים ידעו על פרסום המסמך כשעתיים לפני שפורסם בתקשורת, ולא דקות בודדות כפי שטען בעבר אשכנזי.

לטענת הגורמים הבכירים במערכת הביטחון, יש לבחון את דרך הטיפול של המשטרה והיועץ המשפטי לממשלה בפרשה, לאחר שנודע כי גורמי החקירה ידעו על המסרונים, אך לא ביקשו לקבל לידם את תוכנן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת