8 כתבי אישום נגד המפגינים מול בניין העירייה בת"א

40 מפגינים נעצרו אתמול בהפגנה הסוערת מול בניין עיריית ת"א. היום הובאו 8 מהעצורים לדיון בבית המשפט, נגדם הוגשו כתבי אישום בהליך מזורז בגין התפרעות ותקיפת שוטרים. שבעה מהם שוחררו בערבות ואחד נוסף, שהכה שוטר, הורחק משדרות רוטשילד. יגאל רמב"ם, מראשי המחאה: "זה מעצר פוליטי"

המפגינים אמש מול בניין עיריית תל אביב הבטיחו להחריף את צעדי המחאה - אך בינתיים המשטרה היא שמגיבה בחריפות להפרות הסדר הקשות אתמול בהפגנה. בבית משפט השלום בתל אביב הוגשו בשעות הצהריים כתבי אישום נגד שמונה מ-40 המפגינים שנעצרו אתמול בהפגנה האלימה מול בניין העירייה בת"א.

השבעה נאשמים בהתפרעות, ואחד מהם גם בתקיפת שוטר. בתום הדיון, הוחלט לשחרר אותם ללא הרחקה ובכפוף להפקדת ערבות בגובה 500 שקלים. אדם נוסף הורחק משדרות רוטשילד למשך 60 ימים, אחרי שהכה שוטר באגרוף.

עו"ד ברק כהן, המייצג חלק מהמפגינים, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "כתבי האישום מנוסחים באופן כוללני משום שהעובדות הם אותן עובדות לגבי כולן. זה פשוט נסיון השתקה, במישור הפלילי אין פה מסוכנות, אין ביטוי למסוכנות ותנאי השחרור הם כאלה של "רק אל תפגינו"".

"בהזדמנות זו אני מזמין כל אזרח ישראלי להתפרע באותו אופן כלפי המוסדות השלטוניים עד שנשלים את המהפכה כולה", הוסיף הסניגור. "אין מה לפחד, נכון, לוקחים אותך באמצע ההפגנה, אתה יושב שמה בלילה אבל אתה משתחרר ואת הזכויות אתה מקבל. אם 300 אלף איש היו היום מתפרעים באותו האופן, היינו רואים את זכויות היסוד שלנו מתגשמות באופן יותר ברור. כל מה שנעשה פה זה נסיון לסתימת פיות,  ו-8 כתבי האישום - הייתי שמח אם היו מונחים על שולחן בתי המשפט 300 אלף כתבי אישום".

בינתיים, בשטח, הצליחו פעילי המאבק להשיג ניצחון קטן, כשבית המשפט הוציא לפנות בוקר צו מניעה לפינוי מאהלים נוספים בתל אביב. אמש, אחרי ההפגנה מול ביתו של רון חולדאי והודעת העירייה כי בכוונתה לפנות גם את מאהל לוינסקי, פנו הפעילים לבית המשפט בבקשה לקבלת צו מניעה. התוצאה - בית המשפט קיבל את העתירה והאוהלים יישארו על תילם לפחות עד יום ראשון.

עם זאת, פקחי ועובדי עיריית חולון פינו הבוקר פעם נוספת את צריפי העץ שהוקמו בשכונת ג'סי כהן בעיר. שלושה מאנשי המאהל עוכבו לחקירה.

חולדאי: סילקנו אוהלים ריקים ופסולת

עשרות מפעילי המחאה החברתית הפגינו הלילה מול ביתו של ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, במחאה על פינוי האוהלים בעיר. המפגינים הניפו שלטים בנוסח "חולדאי גנב בלילה", "צא מהמרפסת, העיר שלך קורסת" וגם "חולדאי תתפטר, התושבים שווים יותר", ודרשו לשחרר באופן מיידי את 40 מפעילי המחאה שנעצרו במהלך ההפגנה סמוך לעירייה.

להפגנה ולקריאות שנשמעו בה התייחס הבוקר חולדאי בראיון לגלי צה"ל. "המחאה ראויה ומכובדת, ומתחילת דרכה תמכתי בה", אמר. "סילקנו רק אוהלים ריקים ופסולת, אפילו לא הוצאנו צווי פינוי לשוכני האוהלים, וכבר החלה ההתלהמות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת