צעיר ישראלי יידה אבנים על בית הקונסול המצרי באילת

בתגובה לתמונות הקשות שנראות לאחרונה במצרים, בהם נשרפו דגלי ישראל והדגל אף הורד על ידי מפגין מבניין השגרירות בקהיר, החליט צעיר מצפון הארץ "לנקום". עיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם כי הצעיר הגיע לבית הקונסול המצרי באילת והחל ליידות אבנים על ביתו. העונש המירבי על העבירות בהן נאשם: 12 שנות מאסר

ניסה לפגוע בדגל מצרים. ארכיון (AP)

נקמה שתעלה ביוקר: צעיר מצפון הארץ שהתרגז נוכח המראות של שריפת דגל ישראל בקהיר, החליט לנקום בדרך משלו. כתב "ידיעות אחרונות" מתי סיבר מדווח הבוקר כי הצעיר, שצפה במהומות במצרים והקריאות לגירוש השגריר הישראלי, חשוד שהגיע מחוץ לבית קונסול מצרים בישראל בעיר אילת והחל ליידות אבנים על הבית. ככל הנראה היה שתוי בזמן המעשה.

לרוע מזלו של הצעיר, באותה שעה שהה הקונסול בעצמו על גג המבנה ועישן נרגילה עם מכרים. הקונסול, שהבחין במתרחש, רשם את מספר לוחית הרישוי של הרכב עימו הגיע החשוד למקום עם חברו והעביר אותו למשטרה.

היום יוגש נגד הצעיר כתב אישום חמור שעלול לעלות לו ב-12 שנות מאסר. בין הסעיפים בכתב האישום: פגיעה ביחסי החוץ של מדינת ישראל, עבירה שדינה עד שבע שנות מאסר, פגיעה בדגל של מדינה ידידותית (עד שלוש שנות מאסר) יידוי אבנים וניסיון לגרימת נזק (עד שנה לכל סעיף). עם זאת, עו"ד תמי אולמן המייצגת את החשוד אמרה כי "הוא היה תחת השפעת אלכוהול, אין לו עבר פלילי והוא הביע צער על המקרה", והוסיפה: "אני מקווה שבית המשפט ישחרר אותו ולא יגיש נגדו כתב אישום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת