הוארך מעצר החשוד ברצח אמו: "היא לא מתה"

מעצרו של צבי גנאדי רוזנברג, החשוד ברצח אמו אתל רוזנברג אתמול בבוקר, הוארך בשבוע. ביהמ"ש קבע שיישלח להסתכלות פסיכיאטרית לאחר שאמר: "שמעתי קולות" וטען כי אמו בבית והיא כלל לא מתה. במהלך הלילה התקשר רוזנברג למשטרה והודיע על הרצח

"לא רצחתי, אמא שלי לא מתה", כך אמר היום צבי גנאדי רוזנברג, תושב חיפה בן 47, בדיון להארכת מעצרו לאחר שהלילה התקשר למשטרה - והודיע כי חנק את אמו למוות. "היא בבית", הוסיף רוזנברג מול המצלמות.

לטענתו, "סתם הגיעו ולקחו אותי. לא היה שום אירוע של חניקה, אמא שלי חיה".

רוזנברג נעצר הלילה בחשד שרצח בחניקה את אתל, אמו בת ה-73, עמה הוא מתגורר. מדובר ברצח הרביעי בתוך יממה בלבד, וברצח העשירי בתוך שבוע. בתום הדיון הוחלט שמעצרו יוארך בשבוע והוא יועבר לבדיקה פסיכיאטרית.

שוטרים שהוזעקו לביתם של השניים מצאו את גופתה של האם ועליה סימני חניקה. ייתכן ובוצעו גם דקירות, כי בזירה נמצאו סימני דם. עוד הופתעו השוטרים למצוא גם את צבי גנאדי עצמו, יושב בדירה וממתין להם, כשהוא לא מתנגד או מנסה להימלט. אין לו עבר פלילי, או פסיכיאטרי.

גופתה של הנרצחת נשלחה למכון לרפואה משפטית לבדיקת נסיבות המוות. בחקירתו אמר רוזנברג לשוטרים: "שמעתי קולות". לאחר חקירה קצרה התברר כי ככל הנראה הרצח בוצע כבר אתמול בבוקר אך הוא הודיע על כך למשטרה רק בלילה. במשטרה חושדים כי הבן שהה מאז הרצח בבית, לצד גופת אמו - אכל וצפה בטלוויזיה. המשפחה, שכוללת גם אחות, עלתה לישראל לפני מספר שנים. גם האחות נחקרה במשפחה אך למשטרה אין קצה חוט באשר למניע לרצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת