המפכ"ל נסע במהירות 160 קמ"ש? המשטרה תבדוק - ותעביר לפרקליטות

היועץ המשפטי למשטרה צפוי להחל בקרוב בבדיקת הטענה כי מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו נסע במהירות מופרזת של 160 קמ"ש בכביש 431 בחודש יוני האחרון, כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2. בתום הבדיקה, צפוי היועמ"ש להעביר את הממצאים והמסקנות לפרקליטות - שתכריע בנושא

היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה ויינשטיין, הנחה את היועץ המשפטי למשטרה לבחון את הממצאים הנוגעים לרכבו של מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו שנסע, לכאורה, במהירות של 160 קמ"ש בכביש 431 בחודש יוני האחרון. על התקרית דיווח לראשונה כתב חדשות 2 משה נוסבאום.

בתשובה לפניית ארגון אומ"ץ לויינשטיין, השיבה עוזרת היועץ כי על היועץ המשפטי למשטרה למצות ראשית את הליך הבדיקה והחקירה הראשוני בעניין, ובהמשך להעביר את הממצאים והמסקנות לפרקליטות - כך שההחלטה בעניין תתקבל מחוץ למערכת המשטרתית.

רכב המפכ"ל תועד במהירות רבה

באמצע חודש יוני, בשעות הצהריים בכביש 431 בין מחלף ענבה למחלף נשרים, תועדה מכונית הסקודה הלבנה של המפכ"ל דוהרת בכביש. לא היה סימן של חירום הצלה או משטרה. נסיעתה הפרועה של המכונית תועדה, כשבהדרגה מגביר הנהג את המהירות ל-160 קמ"ש.

המהירות המותרת בכביש הזה בקטע הזה היא 110 קמ"ש, כך שלמעשה נסע נהג הרכב 50 קמ"ש יותר מהמהירות המותרת. לקראת היציאה מנשרים מאיטה הסקודה ל-140 קמ"ש ואז ניתן לראות כי שמשות המכונית אטומות.

עם כניסתו לתפקיד דיבר דנינו על הקפדה יתרה של השוטרים לקחת על עצמם את הציות לחוק, וגם אם הוא עצמו לא היה במכונית, אין ספק שהשוטר מספר 1 חייב להיות דוגמה.

גם המפכ"ל הקודם דודי כהן צולם במהירות גבוהה במיוחד, 180 קמ"ש. כהן טען אז שהצילום לא קביל חוקית, כמו הצילום של המפכ"ל החדש, אבל העובדות אינן שנויות במחלוקת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת