חשד לרצח בחיפה: גבר חנק למוות את אמו הקשישה

הלילה התקבלה במוקד המשטרתי בחיפה שיחה מגבר בן 47 שסיפר למוקדנית ההמומה: "הרגתי את אימא שלי". שוטרים שהגיעו למקום גילו את גופתה של האישה, אתל רוזנברג בת 73, תושבת העיר, ולידה בנה צבי, ממתין למעצרו. לשוטרים אמר: "שמעתי קולות". חשד: הרצח בוצע כבר אתמול בבוקר. רצח רביעי בתוך יממה

גבר בן 47, תושב חיפה, נעצר הלילה בחשד שרצח בחניקה את אמו בת ה-73, עמה הוא מתגורר. מדובר ברצח הרביעי בתוך יממה בלבד, וברצח העשירי בתוך שבוע. בדיון להארכת מעצרו שהתקיים הבוקר אמר החשוד: "היא כלל לא מתה". בתום הדיון הוחלט שמעצרו יוארך בשבוע והוא יועבר לבדיקה פסיכיאטרית. לאחר הארכת המעצר הותרו לפרסום שמות האם ובנה החשוד: אתל רוזנברג וצבי רוזנברג.

מהמשטרה נמסר כי הלילה התקבלה שיחה במוקד המשטרתי מהחשוד, שבה טען כי חנק למוות את אמו. שוטרים שהוזעקו למקום מצאו את גופתה של האם ועליה סימני חניקה. ייתכן ובוצעו גם דקירות, כי בזירה נמצאו סימני דם. עוד הופתעו השוטרים למצוא גם את החשוד עצמו, יושב בדירה וממתין להם, כשהוא לא מתנגד או מנסה להימלט. לאיש אין עבר פלילי.

גופתה של הנרצחת נשלחה למכון לרפואה משפטית לבדיקת נסיבות המוות. החשוד במעשה נעצר ונלקח לחקירה. בחקירתו אמר לשוטרים: "שמעתי קולות". לאחר חקירה קצרה התברר כי ככל הנראה הרצח בוצע כבר אתמול בבוקר אך הוא הודיע על כך למשטרה רק בלילה. במשטרה חושדים כי הבן שהה מאז הרצח בבית, לצד גופת אמו - אכל וצפה בטלוויזיה. המשפחה, שכוללת גם אחות, עלתה לישראל לפני מספר שנים. גם האחות נחקרה במשפחה אך למשטרה אין קצה חוט באשר למניע לרצח.

מחקירה ראשונית של החשוד טרם ברור המניע למעשה, אך במשטרה לא שוללים את ההיבט הנפשי. הבוקר הוא תבקש המשטרה להאריך את מעצרו בבית משפט השלום בחיפה.

אתמול: רצח בוואדי ערה ובאילת, חשד לרצח בפתח תקווה

אמש, סמוך לחצות, נמצאה גופת צעיר בן 21, ירוי בראשו, בכלי רכב בוואדי ערה, סמוך לצומת מי עמי. המשטרה פתחה בחקירת האירוע, שככל הנראה בוצע על רקע פלילי.

מוקדם יותר אתמול נמצא תושב אילת, בן 39, כשהוא מוטל ללא רוח חיים ביחידת דיור בעיר. גבר בן 42 נעצר בחשד שהכה אותו למוות. מדובר בשותפו של ההרוג לדירה. מהמשטרה נמסר כי ההרוג וכן החשוד במעשה מוכרים כאלכוהוליסטים.

לפני כן אותרה גופת אישה בבית בפתח תקווה. האישה התגוררה בבית עם בן זוגה והמשטרה חוקרת את נסיבות מותה. שכנים של בני הזוג סיפרו אמש כי הם היו "זוג שקט" וכי לא שמעו מריבות או דברים יוצאי דופן לאחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת