הפליל רוצחים - ונחשף בגלל המשטרה והשב"ס

מדובב משטרתי הצליח להביא להפללת ארבעה נאשמים ברצח אלים, אך בשל שרשרת כשלים ותקלות נחשפה זהותו האמיתית: פעם בידי סוהר ופעם נוספת על-ידי חוקרי המשטרה. כעת נשקפת סכנה לחייו, וגם כתב האישום בגין הרצח - כמעט ובוטל

שרשרת תקלות והתרשלות חמורה בשמירה על מקורות מודיעינים הביאה לכך שמדובב משטרתי נתון כיום לסכנה לחייו - ולמצב שבו כמעט בוטל כתב אישום נגד ארבעה נאשמים בשוד וברצח.

התיק המדובר הוא רצח אריה גזית, חלפן כספים מהתחנה המרכזית החדשה בתל אביב, שהוכה לפני כשנה וחצי במהלך שוד בבית העסק שלו, נחבל קשות - ומת מפצעיו כעבור שבועיים בבית החולים.

מצלמות האבטחה הצליחו לתעד את ארבעת הנאשמים בתוך התחנה המרכזית, אך רק אותו מדובב משטרתי הצליח להפלילם - כשהקליט הודאה של אחד מהם מגולל את פרטי שוד חנותו של גזית והרצח.

לפי המסתמן, כאן הגיעה הרשלנות לשיא. אחרי הגשת כתב האישום ולאחר שהנאשמים הבינו שמי שהביא להפללתם היה אותו המדובב, הובילו אנשי שירות בתי הסוהר את הנאשמים יחד עם המדובב באותו הרכב. אם לא די בכך, נקב קצין הליווי בשמו האמיתי של האיש ולא בשם הכיסוי שלו.

השוטרים הזכירו את מה שהסוהר כבר אמר

הנאשמים, שכבר נחשפו לשמו של המדובב, קיבלו תזכורת שנייה לפרטיו: אחרי שאיימו עליו במהלך הנסיעה, הועבר עדכון בנושא למשטרה. חוקרי ימ"ר תל אביב חקרו את הנאשמים בנושא, וחשפו בפניהם פעם שנייה את שמו האמיתי של המדובב.

כעת חושש המדובב לחייו. מדובר באדם שהופעל לא פעם בידי המשטרה, והבוקר בבית המשפט סירב תחילה להעיד. רק אחרי שקיבל התחייבות בכתב מצד בכירים במשטרה לכך שאלו יידאגו לשלומו ולשלום משפחתו הוא נאות למסור את עדותו.

אם אותו מדובב שהופקר היה מסרב לשטוח את הדברים על דוכן העדים, קרוב לוודאי שבפרקליטות היו נאלצים לשחרר את ארבעת הנאשמים ברצח לחופשי.  

פרקליטו של אדם הנאשמים, עו"ד דוד יפתח, אמר כי "מדובר בתיק רצח שהמשטרה מייחסת לו חשיבות רבה והשקיעה כוחות רבים בו. היא שלחה מדובב, שלטענתה הצליחה להפליל את אחד הנאשמים. בסופו של דבר, העד החשוב הזה נזרק לכלבים".

יפתח הוסיף למתוח ביקורת ואמר: "אני מתבייש שככה פועלת המשטרה. ההרגשה שלנו היא שמדובר כאן בתרגיל של המשטרה. אם זה לא תרגיל, זו אחת הפשלות הגדולות שהיו בתולדות המדובבים במדינה".

המשטרה גלגלה את האחריות לשב"ס

אחרי סדרת האירועים המביכים, מנסים במשטרה ובשב"ס לברר איך בדיוק התרחשה שרשרת התקלות החמורות שהובילה לאיום על חייו של אותו המדובב - ששימש עד ומקור מרכזי בתיק רצח חשוב.

מן המשטרה נמסר בתגובה: "נערכה בדיקה מקיפה לבירור נסיבות העניין שבה עלה כי ההתנהלות והטיפול במדובב הינה באחריות שירות בתי הסוהר".

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: "מונה קצין בודק לבדיקת פרטי האירוע. כשיסתיימו הבדיקות יופקו הלקחים הנדרשים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת