הנער שנפגע מחומצה בבי"ס משחזר: "פתאום התחיל לשרוף לי הגוף"

חברי תנועות נוער בתל-מונד שרו שירי מורל בבית הספר ביישוב שבשרון, כשלפתע השליכו חבריהם מחלון הקומה השנייה של המוסד בלונים ובהם חומר כימי שגרם לצריבות קשות בגופם. אחד מהם נפגע בקרקפת, ולא ברור האם שיער ראשו יצמח מחדש. ה"צחוק" הזה עלול היה להסתיים בעיוורון

14 נערים ביישוב תל מונד שבשרון ספגו היום כוויות קשות, אחרי שתלמידים אחרים זרקו עליהם בלונים עם חומר חומצי. המשטרה פתחה בחקירת האירוע, שעלול היה להיגמר בתוצאות רעות הרבה יותר.

קשה להביט בקרקפת המצולקת של ערן ברגמן, תלמיד תיכון בן 16 מתל מונד. הוא מאושפז בבית החולים "מאיר" שבכפר סבא, והיה אחד מ-14 התלמידים שנפלו קורבן למעשה קונדס אווילי, מחוסר אחריות - ובעיקר: אלים.

ארבעה ימים אחרי תחילת שנת הלימודים עמד ערן, פעיל בצופים, בחצר בית הספר ושר עם חבריו שירי מורל. מנגד, עמדה קבוצה אחרת של חניכים בתנועת הנוער "המחנות העולים" ושרה את שירי המוראל שלה. בינתיים, שני נערים אחרים עלו לקומה השנייה בבית הספר והשליכו לעבר הנערים ששרו בלונים ובהם חומר בלתי מזוהה.

ערן ויתר חבריו נפגעו, שלושה מהם פונו לבתי חולים. "התחיל לשרוף לי הגוף, הראש והשיער. הרגשתי צריבות. התחלתי להיות אדום ונאנקתי מכאבים", הוא סיפר במיטת חוליו.

"מהצחוק הזה יכול לצאת משהו מאוד כואב"

ד"ר דיוויד מנדס, מנהל היחידה לכירורגיה ופלסטיקה ב"מאיר", סיפר על מצבו של ברגמן: "הוא נפצע בקרקפת, וגם פצעים, כוויות די שטחיות בפנים, בצוואר ובפלג הגוף העליון. על השאלה המטרידה - האם יוכל ראשו להשתקם ושיערו ייגדל מחדש, התקשה הרופא להשיב.

עדיין לא ברור מה היה החומר שהותז על ערן. במשטרה מעריכים שמדובר בחומר ניקוי חומצתי כלשהו, וזימנו את שני הנערים החשודים במעשה לחקירה - מה שלא מספק את אמו של ערן. "מהצחוק הזה יכול לצאת משהו מאוד מאוד כואב ורציני", סיפרה מימי, האם. "למזלנו, זה נגמר רק ככה".

ערן צפוי להישאר לעת עתה בבית החולים, אבל מתנחם בכך שאותו חומר צורב לא הצליח לפגוע בעיניו וכך ניצל מעוורון. בעוד אירוע מטופש של נערים שכמעט נגמר באסון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת