נדרס מול המצלמה, המשטרה התעלמה

מצלמת האבטחה שתיעדה תקיפה של תושב אבו סנאן על ידי שכנו הייתה אמורה, לכאורה, לסייע לו בהגשת התלונה במשטרה. עם זאת, למרות שהיה בידו סרטון שמראה בבירור כי הותקף באבנים ובאלות על ידי שכנו ואף נדרס - במשטרה סירבו לקבל את התלונה. המשטרה: "מדובר בסכסוך בין שכנים. המתלונן התקלח בעבר עירום בחצר המשותפת"

כשמועין איסמעיל מהכפר אבו סנאן, הסמוך לעכו, הותקף באלימות קשה על ידי שכנו, שדרס אותו, איים עליו באלה ואף שלח את בנו להפליא בו את מכותיו, הוא חשב שהתיעוד של האירוע במצלמת האבטחה הסמוכה יעזור - אבל אז נתקל באטימות משטרתית איומה.

הכל קרה בחודש שעבר כשאיסמעיל חסם את כביש הגישה לביתו של שכנו, עקב תקלה ברכבו שהשביתה אותו, כך לטענתו. השכן, שכעס על כך, דרש מאיסמעיל להזיז את הרכב - אך זה לא היה יכול להיענות לדרישה, מאחר שהיה מדובר בתקלה חמורה, שלא אפשרה להתניע את המכונית.

בתגובה לסירובו של איסמעיל, תקף אותו שכנו והחל לצעוק עליו. כשאיסמעיל התקשר כדי להזעיק את המשטרה למקום - החל השכן לנסוע לעברו, כשהוא דורס אותו. כשגם זה לא עזר לסלק את איסמעיל, יצא השכן מהרחב והחל להשליך אבנים לעברו, כשבנו מסייע לו ומגיע עם אלות.

"הוא ירד מהאוטו והתחיל גם להרביץ לי. הוא תפס אותי מהגרון ואמר לי שהוא יהרוג אותי", אמר איסמעיל בשיחה עם חדשות 2. איסמעיל נפצע קל עד בינוני וטופל בבית החולים בעקבות התקיפה.

המשטרה בתגובה: "סכסוך מתמשך בין שכנים"

במשטרה, לעומת זאת, סירבו לקבל את תלונתו של איסמעיל. רק כאשר שב למקום בפעם השלישית, מלווה בעורך דינו יניב דנון, קיבלה המשטרה את התלונה, וגם אז בסעיף של "רשלנות בנהיגה ברכב", ללא אזכור הדריסה והתקיפה.

"שלוש פעמים הלכתי לשם כדי להגיש תלונה על הבן אדם הזה, אבל לא רוצים לקבל אותה", מספר אלכסנדר. "אמרתי להם שיש דיסק עם צילומים, אבל הם לא רצו לראות את הדיסק".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "המתלונן מוכר למשטרה מתחום הסמים ומסוכסך זמן רב עם שכניו ממשפחת סוואעד. הם הגישו נגדו לפני האירוע המדובר תלונה מגובה בתמונות שלו עומד בחצר המשותפת עירום ומתקלח כאקט של התרסה ופגיעה בשכנים. הוא נחקר ונעצר על כך. תלונתו הגיעה אחרי המקרה הזה ויש סימן שאלה גדול לגבי כוונותיו. בכל מקרה, נרשמה תלונתו והאירוע יחקר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת