עצר בעצור, תיעד את השוטר נותן לו דוח - והקנס בוטל

צדק בעקבות הסרטון: נהג רכב פרטי העלה ליו-טיוב בשבוע שעבר תיעוד וידאו בו הוא נראה עוצר בתמרור עצור ולמרות זאת מקבל דוח תנועה. הסרטון זכה לאלפי צפיות ברשת והגיע עד המהדורה המרכזית של חדשות 2. היום מודיעה המשטרה: טעינו, הקנס בוטל, "נפיק את הלקחים מהמקרה"

האזרח הקטן נגד המשטרה - והאזרח הקטן מנצח: משטרת תל אביב החליטה לבטל את הדוח שנרשם לנהג שנענש על לא עוול בכפו. במשטרה אומרים: הופקו לקחים פנימיים מהמקרה הזה.

הפרשה הזו עלתה לכותרות בשבוע שעבר לאחר שנהג רכב פרטי תיעד באמצעות מצלמת וידאו המוצבת בקדמת הרכב את הוויכוח שהיה לו עם שוטר תנועה. בקטע, שהועלה ליו-טיוב תחת הכותרת "הפקרות משטרת ישראל" וזכה לאלפי צפיות, מתועדת אחת מנסיעותיו בעיר: הוא נוסע לאיטו ברחוב, ומגיע לצומת בו מוצב מימין תמרור "עצור".

עוד מתועד בוודאות בוידאו כי הנהג מבצע עצירה מלאה בצומת, ולאחר מכן, כשהוא מבין כי אין אף כלי רכב בצומת - הוא ממשיך בנסיעה. מעבר לפינה, בין כלי הרכב, מתועד בווידאו שוטר הממתין בצד השמאלי של הכביש - המורה בידיו לנהג לעצור בצד הכביש.

בשלב זה, מחליט הנהג לסובב את המצלמה, כדי שזו תצלם את המתרחש בצד הנהג. אלא שהשוטר לא שועה לתחינותיו של הנהג, ומעניק לו דוח תנועה. היום, כאמור, הגיעה הפרשה הזו לסיומה: הדוח בוטל ובמשטרה מתכוונים "להפיק את הלקחים מהאירוע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת