עסקת סמים מבוימת הביאה להפללת סוחרים שהזמינו משלוח מקולומביה

במהלך פעילות סמויה הצליחו בלשי מפלג הסמים ביחידה המרכזית בת"א להביא להפללתם של שני סוחרי סמים מאזור הדרום. בלדר שהוזמן מקולומביה וניסה להבריח בגופו 1 ק"ג של סם מסוג קוקאין בשווי עשרות אלפי שקלים, שיתף פעולה עם השוטרים ובעסקה מבוימת הסוחרים נתפסו

הבלדרים הבריחו קוקאין באמצעות קונדומים ב (משטרת ישראל, מחוז ת"א)

במסגרת חקירה המתנהלת במשך החודשיים האחרונים במפלג הסמים של היחידה המרכזית תל אביב כנגד בלדרי סמים מחו"ל, הצליחו הבלשים להביא להפללת סוחרי סמים שהזמינו משלוח קוקאין מיוחד מקולומביה, באמצעות עסקה מבוימת שנעשתה בסיוע אחד השליחים שנתפס.

במהלך החודש נחתו בנתב"ג ארבעה גברים ושתי נשים שפעלו ככל הנראה ברשת בינלאומית של סוחרי סמים השישה הינם אזרחי קולומביה שניסו להבריח יחד 10 ק"ג של סם מסוג קוקאין נוזלי בגופם, בשווי של כמיליון שקלים. על פי החשד, הם פעלו במקומות שונים אך שייכים לאותה הרשת.

הבלדר האחרון בקבוצה הגיע לישראל לפני כשבוע כשהוא נושא בגופו 1 ק"ג של קוקאין נוזלי. לאחר שנתפס על ידי היחידה המרכזית הופעל עליו לחץ לצורך הפללת סוחרי הסמים ששלחו אותו. הבלדר החליט ליצור קשר עם קרטל הסמים בקולומביה וקיבל הנחיות למי להעביר את הסם שנמצא אצלו, תחת עיניהם הפקוחה של בלשי היחידה.

קצין משטרה דובר ספרדית התחזה לבלדר וביצע את "העסקה"

בהמשך, ביימו בלשי היחידה את העסקה במלואה, וקבעו עם הסוחרים בישראל, עבור הבלדר מועד ומקום לקבלת הכסף. למקום הפגישה שנקבע בבית מלון בהרצליה הגיעו תושב אילת בן 52 ותושב באר שבע בן 35, ושם הם נפגשו עם שוטר סמוי דובר ספרדית שהתחזה לבלדר וביצע איתם את "עסקת הסמים", שבסופה בוצע המעצר ע"י בלשי מפלג הסמים בפיקודו של רב פקד יוסי גרשון.

סנ"צ ידידיה סבג ראש מפלג סמים ביחידה המרכזית תל אביב אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "מדובר בפעילות מדוקדקת שערכה ימים רבים, בה יצרנו קשר בכל האמצעים הטכנולוגים העומדים לרשותנו על מנת להבהיר לקרטל הסמים בקולומביה שהבלדר נחת בשלום והעסקה מוכנה לצאת לפועל, באופן מבוים כמובן".

סבג סיפר כי "החשודים מוכרים למשטרה ואנו יודעים שהם ביקור במהלך השנה בקולומביה ושם ככל הנראה סגרו את פרטי העסקה. במהלך העסקה המבוימת הם שילמו לסוחר 40 אלף דולר".

החקירה מתנהלת במפלג תשאול בראשותו של רב פקד מושיק רחמים. הבלדר ושני הסוחרים שנתפסו יובאו מחר לבית משפט השלום בתל אביב להארכת מעצרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת