שלום דומרני: הפרופיל המלא

המשטרה חשבה שיש להגיש כתב אישום גם נגד שלום דומרני בפרשת מרגלית צנעני, הפרקליטות חשבה אחרת ובכל זאת שמו שזור לאורך כתב האישום כולו. למה הוא כל כך מסוכן בעיני המשטרה? פרופיל מלא של היעד מספר 1 של המשטרה בדרום

בתיק שהוביל למעצרה של מרגלית צנעני, שזכה לכינוי "תיק מרגול", היעד האמיתי היה שלום דומרני, ראש ארגון הפשע הגדול בדרום. בגללו השקיעו במשטרה את כל המשאבים, ההאזנות והעיכובים - אליו ניסו להגיע. "המשטרה רצתה למעשה את שלום דומרני", אומר פרקליטו עו"ד משה שרמן, "המשטרה רצתה להכין לו כתב אישום, אך הפרקליטות אמרה 'אין מספיק ראיות'".

"היינו מילימטר ממנו", אומרים במשטרה, "אבל היעד האמיתי חמק הפעם". בכל זאת, שמו של דומרני מככב בכתב האישום שהוגש השבוע נגד מרגול, אין כמעט עמוד בו שמו לא מופיע. הוא שפגש את הזמרתבשביל לסייע לה לאלץ את אמרגנה לחתום על הסכם בוררות, הוא תכנן לפתוח איתה משרד אמרגנות בו ייוצגו כוכבי "כוכב נולד" והוא זה שטען שהמפיק ירון אילן והשדרן אליקו הם אנשים שלו.

שלום דומרני, רק בתחילת שנות השלושים שלו, נחשב ליעד מרכזי של המשטרה. הוא ישב בכלא חמש שנים על סחר בסמים, מהכלא סחט קבלן מהדרום וכששוחרר, הפך לבן חסותם של משפחת אברג'יל. מהכלא הוא יצא רעב וחיפש נישות עסקיות נוספות, שבהן הרכיב הפלילי סמוי מהעין.

דומרני שוחח עם עבריין - שנהרג שבועות לאחר מכן

הוא חשב להשתלב בעסקי כריית החול הבלתי חוקית עם העבריין יגאל ז'אנו, אבל השניים הסתכסכו. המשטרה הקליטה אז שיחת טלפון נדירה, שמסבירה יותר הכל מיהו שלום דומרני. בשיחה מפרט דומרני באזני ז'אנו כיצד ישיג בכוח כספים מאנשים שלטענתו חייבים לו. דומרני מספר בשיחה כי הוא חי חיים "לא צפויים" ובגישה לפיה אולי מחר יהרגו אותו.

שבועות בודדים אחרי השיחה הזו, נהרג ז'אנו בפיצוץ מכוניתו. דומרני מרד במשפחת אברג'יל, השתלט על עסקי הגז בדרום, רק באחרונה שוחרר למעצר בית, אחרי שהואשם בסחיטה באיומים של איש עסקים, שהעז לפתוח סוכנות גז מתחרה בדרום.

עכשיו משוכנעים במשטרה שדומרני התכוון להשתלט על נתחים בזמר המזרחי. "לא נכשלנו בתיק הזה", אומרים ביחידת להב 433. "התפקיד שלנו הוא להטריד עבריינים כבדים וכך עשינו הפעם". "אף פעם אי אפשר לדעת איך תיק כזה יתפתח", הם אומרים, "גם דוח תנועה אנחנו שמחים לתת לדומרני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת