פרשת מרגול: דומרני שוחרר למעצר בית

שלום דומרני, ראש ארגון הפשע מהדרום שנעצר בחשד למעורבות בפרשת הסחיטה באיומים של הזמרת מרגלית צנעני, שוחרר היום במפתיע למעצר בית בתום חקירתו. במשטרה ובפרקליטות החליטו כי אין די ראיות לגיבוש כתב אישום נגדו. עורך דינו: "התיק הזה שווה כקליפת השום". מחר צפוי הפרקליטות להגיש כתב אישום נגד צנעני

אחרי שנעצר בשבוע שעבר בקול תרועה רמה במסגרת פרשת מרגול, היום מחליטה המשטרה בצעד מפתיע לשחרר את העבריין שלום דומרני ממעצר. דומרני ישוחרר בשעות הקרובות ממעצרו וישלח למעצר בית במושב עוצם בדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בפרשת מרגול? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דומרני נחשד בכך ששיתף פעולה עם צנעני בהפעלת גורמים עברייניים שסחטו את אמרגנה של מרגול, אסף אטדגי. ביחידה הכלכלית של המשטרה ובפרקליטות ערכו דיונים אינטנסיביים במהלך סוף השבוע בשאלה אם יש מקום להגיש כתב אישום נגד דומרני, אולם בסופו של דבר הוחלט לשחררו בשלב זה למעצר בית.

"זאת פשוט בדיחה", אמר לחדשות 2 באינטרנט פרקליטו של דומרני, עו"ד משה שרמן. "ביום חמישי הם הלכו על הארכת מעצר של חמישה ימים, וכבר אז אמרתי שאין נגדו ראיות. אמרתי לשופטת: 'יצמחו לי שערות על כף היד אם יהיה כתב אישום'. חומר הראיות לא משקף מאומה. כפי ששלום דומרני שוחרר, אין שום סיכוי שמרגול תישאר במעצר".

עורך הדין הוסיף כי "התיק הזה שווה כקליפת השום. אין לו שום קשר לפרשייה הזו, ולא ברור לי למה שלום דומרני לא יכול לדבר עם אנשים. המשטרה פשוט ירדה מדעתה".

דומרני התפרץ על השופטת - והוצא מהאולם

בשבוע שעבר התרחשה דרמה בבית המשפט בדיון להארכת מעצרו של דומרני, לאחר שהוא התפרץ מספר פעמים לעבר השופטת - עד שהיא הוציאה אותו מהאולם. בפתיחת הדיון, בו ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו בשבעה ימים נוספים, דרש דומרני להחליף את השופטת איטה נחמן, כיוון שבדיון קודם שנערך בעבר בנושא אחר היא קבעה כי יש ראיות נגדו והשאירה אותו במעצר, אך לא הוגש כתב אישום.

בהמשך התפרץ דומרני לעבר השופטת, עד שאמרה "לפחות לא אהיה בדיון בשבוע הבא". אז אמר דומרני: "הנה, יש לי כבר ימים, זה קבוע מראש" - והשופטת הוציאה אותו מהאולם. לאחר שדומרני הוצא מן האולם, האריכה השופטת את מעצרו ב-4 ימים.

מרגול תואשם מחר בסחיטה באיומים

מחר צפויה הפרקליטות להגיש כתב אישום נגד מרגלית צנעני, בעבירות של סחיטה באיומים וקשירת קשר לביצוע פשע. לכתב האישום תצורף בקשה למעצר עד תום ההליכים, אך משיחות עם גורמים שונים עולה כי בפרקליטות ובמשטרה לא יעמדו על רגליים אחוריות להשאיר את מרגלית את צנעני במעצר.

בסופו של דבר צפויה להיות הסכמה לשחרר אותה למעצר בית - משתי סיבות: האחת - אין לה עבר פלילי, עניין שבהיבט המשפטי הוא בעל חשיבות; השנייה - מהתייעצויות עם גורמי מקצוע עולה כי אסור לשבור את מרגלית צנעני נפשית. יש לך תקדימים לא טובים מהעבר.

השלב הבא הוא גיבוש עסקת טיעון, אך גם בה צפויה להיות התלבטות גדולה בכל הנוגע לניסיון המשטרה להפיל את המטרות האמיתיות בפרשה הזאת - מיכאל חזן ושלום דומרני.