מרגול צפויה להשתחרר למעצר בית

כתב אישום יוגש נגד מרגלית צנעני ביום שני הקרוב, ובצדו בקשה למעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדה. הערב מתברר כי בפרקליטות ובמשטרה לא יעמדו על רגליים אחוריות להשאיר את מרגלית את צנעני במעצר. הסיבה לכך כפולה: אין לה עבר פלילי ובמשטרה לא רוצים לשבור את מרגול נפשית. האם עסקת הטיעון בדרך?

מעצרה של מרגלית צנעני הוארך אמש פעם נוספת בשל העובדה שלא נשלמה חקירתו של העבריין שלום דומרני, החשוד אף הוא במעורבות בפרשת הסחיטה. חקירתו נמשכה היום, ונגד מרגול עצמה צפוי להיות מוגש כתב אישום ביום שני הקרוב.

לכתב האישום תצורף בקשה למעצר עד תום ההליכים, אך משיחות עם גורמים שונים עולה כי בפרקליטות ובמשטרה לא יעמדו על רגליים אחוריות להשאיר את מרגלית את צנעני במעצר. בסופו של דבר צפויה להיות הסכמה לשחרר אותה למעצר בית - משתי סיבות: האחת - אין לה עבר פלילי, עניין שבהיבט המשפטי הוא בעל חשיבות; השנייה - מהתייעצויות עם גורמי מקצוע עולה כי אסור לשבור את מרגלית צנעני נפשית. יש לך תקדימים לא טובים מהעבר.

השלב הבא שאנו עומדים בפניו הוא גיבוש עסקת טיעון, אך גם בה צפויה להיות התלבטות גדולה בכל הנוגע לניסיון המשטרה להפיל את המטרות האמיתיות בפרשה הזאת - מיכאל חזן ושלום דומרני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת