חשש: מרגול תתאבד במקלחת - כמו דודו טופז

דוח מיוחד של לשכת עורכי הדין אודות תנאי מעצרה של מרגלית צנעני מפרט כי היא מוחזקת בתנאים דומים לאלו שבהם היה נתון ה"ראשון בבידור", תוך הסקת מסקנות מהטרגדיה שהביאה למותו. לפי ההערכה, יוגש נגדה כתב אישום כבר בשבוע הבא

דוח שלם על תנאי מעצרה שלמרגלית צנעני שנכתב על ידי עו"ד מיכאל עטיה, מבקר בלשכת עורכי הדין, מעלה כי בשירות בתי הסוהר חוששים כי סופה של הזמרת יהיה כזה של דודו טופז ז"ל, שהתאבד במהלך מאסרו.

מהדוח שחובר על ידי עו"ד עטיה, שנשלח על ידי יושב ראש לשכת עורכי הדין עו"ד דורון ברזילי לתאה של צנעני, עולה התמונה המלאה על תנאי מעצרה. עו"ד עטיה שוחח עם סוהריה של מרגול, אך לא עמה, כדי לברר באילו תנאים היא מוחזקת.

מהדוח עולה כי צנעני מוחזקת לבדה באגף העצירות, כאשר במקלחת בתאה הוסר הברז כדי למנוע ניסיונות התאבדות מצידה. עוד עולה כי התא מצולם במשך כל שעות היממה.

במהלך חיבור הדוח, ביקר עו"ד עטיה גם בתאים סמוכים לאלה של צנעני. מדברים שאמרו האסירות שכלואות בשכנות לצנעני עולה כי כאשר ביקשו להעביר לזמרת בקבוקי שתייה - מנעו קציני שירות בתי הסוהר את העברתם. כששאל המבקר מדוע ממאנים להעביר את הבקבוקים, הוא נענה כי הזמרת עצמה אומרת שאינה מאמינה במערכת - ולכן מסרבת לקבל כל עזרה מאנשי השב"ס.

"כל אחד יכול להיכנס למערכת השב"ס"

עוד נכתב בדוח, בהתייחסות לפרסום תמונת שב"ס של הזמרת: "במערכת הקיימת היום בשב"ס כל איש סגל, אף הם הינו משתייך לבית סוהר אחר, רשאי להיכנס למערכת הממוחשבת ולשלוף ממנה תמונה של כל עציר או אסיר אשר יחפוץ, מבלי שניתן יהיה לעלות על עקבותיו לאחר מכן".

בעניין הזה החליטו המפכ"ל יוחנן דנינו וראש אגף החקירות במשטרה יואב סגלוביץ' לפתוח בחקירת משטרה כדי לברר באיזה אופן הודלפה התמונה.

כתב אישום נגד הזמרת - כבר במהלך השבוע הבא

כתב אישום נגד צנעני צפוי להיות מוגש לבית המשפט כבר בשבוע הבא, כך אומרים היום גורמים ביחידה הארצית ללוחמה בפשיעה מאורגנת.

במסגרת הליך מזורז, צפויים במשטרה להגיש הצהרת תובע נגד הזמרת ביום חמישי הקרוב, ובה יודיעו על כוונתם להגיש כתב אישום נגד צנעני בתוך חמישה ימים, כבר בשבוע הבא. להגשת כתב האישום מתכוונים במשטרה לצרף גם בקשה לעצור את צנעני עד תום ההליכים, אף כי טרם התקבלה החלטה סופית בנושא.

פרקליטה של צנעני, עו"ד שחר חצרוני, כינה היום בשיחה עם חדשות 2 את כוונת המשטרה "לא מציאותית".

במקביל, הכחיש היום עו"ד רונן רוזנבלום, סנגורו של יוסי בן דוד, אחד החשודים בפרשה, כי קיים הסכם בין המשטרה לבין מרשו שבמסגרתו יסייע להפללתה של צנעני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת