בן 16 חדר לתוך הכור הגרעיני בדימונה

הכור הגרעיני מאובטח? תלמיד תיכון הלומד בקריה למחקר גרעיני הביך את מערך האבטחה של אחד המקומות השמורים במדינה כשפרץ לתאיהם האישיים של עובדי המקום וגנב פריטים בשווי אלפי שקלים. רק בתום חקירה ארוכה וסמויה אותר הנער שהודה בחקירתו במעשים המיוחסים לו. נגד הצעיר יוגש כתב אישום לבית משפט השלום לנוער בבאר שבע

המקום המאובטח במדינה? הכור בדימונה (רויטרס)

תלמיד תיכון בן 16 הצליח להביך את מערך האבטחה של אחד המקומות השמורים במדינה - הכור הגרעיני בדימונה. בשבועות האחרונים הבחינו עובדי הקריה למחקר גרעיני (הקמ"ג) שפורץ אלמוני חודר לתאיהם האישיים וגונב אלפי שקלים ופריטים יקרי ערך. רק בתום חקירה ארוכה נמצא כי תלמיד התיכון הוא הגנב המסתורי, כך מפרסם הבוקר כתב מעריב שמעון איפרגן.

זה שנים רבות שבחצר הקריה למחקר גרעיני בדימונה פועל בית ספר תיכון. התיכון הינו חלק מפרויקט במסגרתו בני נוער שלא הצליחו להתאקלם בבתי ספר תיכוניים ונשרו מלימודיהם מגיעים לקמ"ג ועומלים לרכוש לעצמם מקצוע לחיים.

לתלמידי התיכון יש נגישות מוגבלת למתקנים בקמ"ג כשחלק מהמבנים אסורים לכניסה עבורם. כמו כן, מדי בוקר הם עוברים שורה של בדיקות לפני שהם נכנסים למוסד המסווג. למרות המגבלה הזו, בשבועות האחרונים נפרצו תאים אישיים של עובדי הכור ונגנבו ארנקים, טלפונים סלולריים, המחאות ופריטים יקרי ערך.

העובדים הגישו תלונה במחלקת הביטחון של הכור ורק בתום חקירה סמויה וארוכה הצליחו קציני הביטחון להתחקות אחר עקבותיו של הגנב שהוא לא אחר מאשר אחד מתלמידי התיכון. נגד הצעיר הוגשה תלונה ובחקירתו במשטרה הוא הודה במעשים המיוחסים לו. הנער הביע חרטה ושוחרר בערבות הוריו, אך בקרוב צפוי להיות מוגש נגדו כתב אישום לבית משפט השלום לנוער בבאר שבע.

"המקרה הזה לא מעיד על הפרויקט המיוחד שלנו. תפוח רקוב אחד לא יהרוס ארגז תפוחים שלם", הסביר בכיר בקמ"ג.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק