הבורר בפרשת מרגול: "כל הפרשה הזאת היא בדיחה גדולה"

בריאיון שהעניק לחדשות 2, סיפק אלכס גולדברג את גרסתו להתפתחויות בפרשה. בשיחת טלפון ממקום מסתורו בחו"ל, שאליו נמלט בעקבות חשד שהיה מעורב בעוקץ גדול, הוא אמר: "לא היה לא בוררות ולא מריבה, אלא רק הבהרת דברים - כמו בין בן לאימא ובין בעל לאישה". עם אטדגי, לדבריו, הוא לא בקשר

בהתייחסות ראשונה לדבר מעצרה של הזמרת מרגלית צנעני, שוחח עם חדשות 2 אלכס גולדברג, מי ששימש כ"בורר" בין הזמרת לסוכנה אסף אטדגי. בריאיון ששודר הערב במלואו במהדורה המרכזית הוא מספר על מערכת היחסים בין מרגול לסוכנה ומגדיר את פרשת הבוררות, "בדיחה".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זו בדיחה גדולה להגיד דבר כזה, בורר. אני לא הייתי בורר מעולם. אני לא מבין את המושג הזה. אני יודע שבוררות יכולה להיות רק בבית משפט ואני לא בדיוק בא מרקע משפטי", הוא אומר. "בסך הכל אני חבר של אסף אטדגי והייתי נוכח באיזו שיחה בינו לבין מרגול", הוא מוסיף.

בהמשך הראיון מתאר גולדברג את הליך ה"בוררות": "מרגול התקשרה אליו, שאלה איפה הוא נמצא והגיעה גם אליי למשרד. הם ישבו ודיברו ובמקרה הייתי נוכח. לא הייתה מריבה. בסך הכל הבהרת דברים, כמו בין אימא לבין ובין בעל לאישה. בסך הכל הייתה ביניהם איזו אי הבנה. ממש יותר בקע אישי. אני סך הכל שמעתי וראיתי מהעיתונאים שמדובר על סכסוך כספי וזה היה כמו בדיחה, כי הם דיברו יותר על רקע אישי ולא מעבר לזה".

מה בכל זאת הייתה המחלוקת ביניהם?
"תראה, היה יותר מדובר על ויכוח עבודה, דברים יותר אישיים, ממש עניינים אישיים של כל אחד. בסופה של הפגישה, אחד התנצל בפי השני, התנשקו, התחבקו, נשארו חברים. הם המשיכו לעבוד יחד לפי מה שראיתי וזה היה מזמן, לפני איזה כמה חודשים טובים. אם עד היום הם המשיכו לעבוד יחד, זה אומר שהם הסתדרו. המחלוקת הייתה יותר עניינים אישים מאשר ענייני כספים".

זה היה קשור לבן של מרגול?
"כן, כן, קשור לבן שלה, יותר לענייני עבודה של הבן שלה. בנוסף, תוך כדי עבודה זה היה עניין יותר אישי מאשר עניין עסקי. לא מדובר על הכספים ולא על סכומים ולא על שום דבר. אני סך הכול הייתי נוכח במקרה, בפגישה אחת, שאסף אטדגי יזם אותה אצלי במשרד במקריות. זה לא נקבע ולא קבענו ולא תכננו ולא שום דבר. הוא היה אצלי במשרד. מרגול הרימה אליו טלפון, שאלה איפה הוא נמצא, הגיעה גם אליי, ישבו, דיברו. הייתי במשרד שלי גם אני. לא התמקדתי יותר מדי בשיחה שלהם. ממה שזכור לי, ממה ששמעתי, זה היה יותר עניין אישי מאשר עניין עסקי".

כן, אבל מדובר כאן בכל זאת בפגישה בין כוכבת לבין האמרגן שלה, אז למה הם צריכים את המעורבות שלך בעצם?
"תראה, אני ראיתי את זה בתור מצב שחבר שלי יושב בעניין עבודה שלו. אני לא ישבתי לא בצד אמרגן ולא בצד כוכבת. אני מכיר את מרגול דרכו. באותה תקופה גם היה לי זמר, אז אני ראיתי את זה בתור עניין שגרתי ולא מעבר לזה".

את עומר אדם גם ייצגת?
"ייצגתי אותו? לא, אני לא ייצגתי אף אחד. אני מכיר אותו וזהו. אסף אטדגי מייצג אותו. אני מכיר אותו מאסף אטדגי כמו שאני מכיר את מרגול מאסף אטדגי".

איך אתה מסביר את זה שבכל זאת המשטרה אומרת שיש לה ראיות של ממש שמרגול הפעילה עבריינים כדי לאיים על אסף?
"אני גם מזועזע מזה וזה נשמע מוזר מאוד. לא קיבלתי את זה ברוח טובה. שמעתי את זה כמו כל עם ישראל והייתי בהלם מהדברים".

לפי מה שאני מבין, אתה עבריין נמלט. כלומר, אתה דרוש לחקירה פה על תרגיל עוקץ גדול, וברחת מהארץ.
"עבריין נמלט? קודם כל, לא נמלטתי משום מקום. אם אני דרוש לחקירה, המשטרה יודעת איפה אני נמצא. היא יכולה להזמין אותי בכל רגע נתון. לא מדובר על שום תרגיל עוקץ, ולא שום עוקץ. הייתה לי חברה שפשטה רגל מקשיים כלכליים בלבד. כל מה שהמשטרה רוצה, כל דבר, כל ניירת, כל מה שהם רוצים - הם יכולים לקבל, אין שום בעיה. לא נמלטתי מאף אחד, לא הוזמנתי לחקירה מעולם. יש לי עו"ד, שרון אריה, שמייצג אותי. הוא לא קיבל שום פניה, שום בקשה לחקירה. בכל רגע נתון, אם משטרה תרצה אותי - אין שום בעיה, אני מתייצב".

אתה בארץ?
"לא רוצה לענות לזה כרגע מסיבות אישיות".

מה הייתה האווירה במהלך הפגישה בין מרגול לבין אטדגי?
"אמרתי כבר - זו הייתה אווירה יותר כמו בן לאימא ובין בעל לאישה. זה היה עניין יותר אישי מאשר עניין עסקי, וזהו, זה מה שהיה.

הייתה רק פגישה אחת?
"אני נוכחתי במקרה בפגישה אחת, שהסברתי לך מה התוצאות שלה ואיך הדברים בכלל הגיעו אלי. הגעתי כשהייתי נוכח לפגישה הזו במקריות בלבד. שום דבר לא היה מתוכנן ולא קבעתי עם אף אחד".

אתה יודע כי יש כאלה שאומרים שאתה בעצם שותף של שלום דומרני וריקו שירזי?
"תראה, אומרים הרבה דברים. אני לא יודע במה מדובר. אלו דברים מיותרים לגמרי".

מאז שהפרשה התפוצצה, אתה היית בקשר עם אסף?
למען האמת, כשהעסק שלי נפל, עברתי משבר מאד מאד קשה. אני לא בקשר עם אף אחד. גם לא עם החברים הקרובים שלי. חוץ ממשפחה והילדים שלי אני לא בקשר עם אף אחד מסיבות אישיות בלבד".