בלעדי: שיחה עם ה"בורר" בפרשת מרגול

בריאיון בלעדי שהעניק לגיא פלג, כתב חדשות 2, סיפק אלכס גולדברג את גרסתו להתפתחויות בפרשה. בשיחת טלפון ממקום מסתורו בחו"ל, שאליו נמלט בעקבות חשד שהיה מעורב בעוקץ גדול, הוא אמר: "לא היה לא בוררות ולא מריבה, אלא רק הבהרת דברים - כמו בין בן לאמא ובין בעל לאישה". הריאיון המלא - הערב במהדורה המרכזית

ה"בורר" בפרשת מרגול, אלכסנדר גולדברג, סיפק הלילה התייחסות ראשונה להתפתחויות בריאיון בלעדי שהעניק לכתב חדשות 2, גיא פלג. גולדברג הוא חשוד בפרשת מרמה גדולה. ממקום מסתורו בחו"ל הוא הסתייג מהצגתו כבורר ואיש העולם התחתון. גולדברג אישר אומנם כי צנעני ואמרגנה אסף אטדגי נפגשו במשרדו כדי ללבן ביניהם מחלוקת - אולם, לדבריו, מדובר היה ב"בעיה אישית" בין השניים שנוגעת לבנה של הזמרת ולא לסכסוך עסקי. הריאיון המלא ישודר הערב במהדורה המרכזית.

עדכונים שוטפים על פרשת מרגול - בפייסבוק של חדשות 2

גולדברג טען כי הפגישה דמתה יותר למה שהגדיר "לא היה לא בוררות ולא מריבה, אלא רק הבהרת דברים - כמו בין בן לאמא ובין בעל לאישה", וציין אף כי השניים יצאו מחובקים ממשרדו.

גולדברג אישר את טענת פקליטה של צנעני, עו"ד שחר חצרוני, כי הוא חבר אישי של אטדגי. באשר לחשדות שמייחסת לו המשטרה בפרשת המרמה הגדולה שבה הוא חשוד, עקץ עשרות לקוחות שניסו לקנות באמצעות חברה שהקים מכוניות בליסינג - אולם, לפי החשד, הוא נמלט לחו"ל אחרי שהכסף הועבר לידיו ומבלי שסיפק את המכוניות. בעל פה הוא הסביר כי "מדובר בהסתבכות עסקית ולא בתרגיל מרמה".

"זו בדיחה גדולה מאוד להגיד שהייתי בורר. אני לא הייתי בורר מעולם, אני לא מבין את המושג הזה. אני יודע שבוררות יש רק בבית המשפט ואני לא בדיוק בא מרקע משפטי", אמר גולדברג בפתח השיחה.

"הייתה ביניהם אי הבנה"

גולדברג נחשב מקורב לעבריינים ריקו שירזי ושלום דומרני, ונהג להגיע דרך קבע להארכות המעצר של שי שירזי, בנו של ריקו. הוא עצמו חשוד בפרשה מרמה גדולה של חברת ליסינג, שלפיה קיבל כסף - אך לא סיפק סחורה שהתחייב למסור. לפי המשטרה, עלה מהחקירה כי "פסק הבוררות" שסיפק גולדברג קבע כי על אטדגי לשלם מאות אלפי שקלים לצנעני. בשל ההליך הפלילי המתנהל נגדו הוא נמלט מהארץ, והעניק הערב לחדשות 2 את הריאיון הטלפוני מדירת מסתורו בחו"ל.

את מה שבמשטרה חושדים שהייתה פגישת הבוררות בניצוחו בין הצדדים הוא תיאר כמפגש מסוג אחר לגמרי: "אני בסך הכל חבר של אסף אטדגי. הייתי נוכח באיזשהי שיחה בינו לבין מרגול. אני מכיר את מרגול אך ורק דרכו. אסף אטדגי הוא חבר שלי. נוכחתי בשיחה ביניהם במשרד שלי. אטדגי הגיע אליי, מרגול התקשרה ושאלה איפה הוא נמצא והגיעה אליי למשרד. הם ישבו ודיברו. במקרה הייתי נוכח שם". על הרקע לדברים אמר גולדברג כי "בסך הכל הייתה ביניהם אי הבנה, יותר ברקע אישי. ראיתי בעיתונים שמדובר בסכסוך עסקי. לי זה נראה כמו בדיחה. הם דיברו על רקע אישי ולא מעבר לזה. זה לא נראה, לא נשמע ולא נראה כמו בוררות בכלל".

גולדברג לא חסך האשמות מהמשטרה, שלדבריו "משתמשת במושגים כאלה ומכניסה אותי לכל מיני דברים לא נכונים. הם משתמשים במילה כזאת כבדה (בוררות). היה חשוב לי לתת תגובה כי מעולם לא הייתי נוכח בבוררות. לא הייתי בורר ואני לא יודע מה זה. המשטרה סתם משתמשת במילים לא נכונות בכלל".

עורך הדין שרון נהרי, המייצג את אלכס גולדברג, מסר בתגובה כי הוא מתקומם שלקוחו מוגדר עבריין נמלט. "מרשי אלכס גולדברג אומנם נפגש עם אטדגי ומרגול במשרדו. הוא לא היה בורר בפגישה זו ואף פעם בחייו לא התיימר להיות כזה. היה דין ודברים שהובהרו בין הצדדים ללא כל קשר למרשי. בסופה של הפגישה מרגול ואטדגי יצאו מחובקים", מסר נהרי לחדשות 2 באינטרנט. "אינני מבין מדוע המשטרה מנסה לקשר את מרשי לכאורה ולטעון כי מדובר באיש מטעמו של ריקו שירזי או שלום דומרני. הדברים יצאו מכלל פרופורציה לגמרי וטוב היה אילו המשטרה לא הייתה משתמשת בשמות כמו 'בורר' או 'איש קשר לראשי ארגוני פשע'", הוסיף נהרי.

פרשת מרגול - סיקור מיוחד:

"אטדגי הכיר למרגול את מולנר"

מרגול תישאר במעצר בכלא נווה תרצה

החשד: מרגול פנתה לבורר בעולם התחתון

זהבי: "יכול היות שמקומה בנווה תרצה"

השדרן אליקו על צנעני: "אישה נפלאה, לא מתאים לה"

מרגול חשודה בסחיטה באיומים של אמרגנו של עומר אדם