צפו: האמרגן של מרגול מגיב לראשונה על הפרשה מול המצלמה

בהתבטאות ראשונה מאז עלתה הפרשה לכותרות, הביע אסף אטדגי צער על ההתפתחויות. "אני מקווה שזה ייגמר. כואב לי מאוד", הוא אמר. לפי ההערכה, הדברים שאמר לחוקרים רק חיזקו את גרסת השוטרים והפלילו את הזמרת ואת יתר המעורבים בפרשה

זמן קצר אחרי שמעצרה של מרגלית צנעני הוארך בשישה ימים, סיפק אמרגנהּ שבלב הפרשה, אסף אטדגי, תגובה ראשונה בשיחה עם חדשות 2. הוא סיפר כי ביומיים האחרונים, מאז עלתה הפרשה לכותרות הוא נמנע כמה שניתן מלהשתמש בטלפון הסלולרי שלו. "אני בכלל לא התלוננתי במשטרה", הוא הבהיר. "לא סחטתי. אני ומרגול חברים. לא הגשתי תלונה ולא סחטו אותי. אני מקווה שכל זה ייגמר. כואב לי על הכל. מרגול ואני עדיין חברים ואני עדיין המנהל שלה".

רוצים לקבל עדכונים בפרשת מרגול? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אבל למרות רוח הדברים, נראה כי המילים שגולל לפני חוקרי המשטרה היו שונות למדי. אטדגי מסר עדות לאורך שעות ארוכות, וככל הידוע - הוא רק חיזק את ממצאי המשטרה. הלכה למעשה, הוא זה שהפליל את מרגלית צנעני ואת החשודים האחרים בפרשה.

אטדגי היה מי, כך לפי החשד, שבעצמו פתח לפני צנעני את הצוהר לאנשיו של עמיר מולנר. בשעות אחר הצהריים טען נציג המשטרה כי מדובר היה בסחיטה מתמשכת. על התנהלותה של כוכבת הזמר המזרחי אמר כי היא משיבה לשאלות, אך תשובותיה אינן עולות בקנה אחד עם הראיות שבידי החוקרים.

המשטרה ביקשה תשעה ימים, בערעור קוצר לשישה

בשעות הערב קיבל באופן חלקי בית המשפט המחוזי בפתח תקווה את ערעורה של צנעני באשר לתקופת מעצרה, שקוצרה מתשעה לשישה ימים. מרגול תמשיך להיות במעצר עד ה-22 באוגוסט, בעוד שתקופת המעצר שנקצבה לבנה, אסף לביא, נותרה בעינה - תשעה ימים נוספים. 

השופטת רות לורך הסבירה את החלטתה לקצר את מעצרה של מרגול ואמרה כי: "יש לערוך הבחנה בין החשודים האחרים למרגול, מכיוון שלה אין עבר פלילי". לעומת זאת, קבעה השופטת כי ישנה תשתית ראייתית להוכחת החשד הסבירף וכי אופי העבירות, תקופת התמשכותן מקיימות עילות מסוכנות וכן ריבוי המעורבים מקיים חשש לשיבוש הליכי חקירה - ולכן השאירה את צנעני במעצר.

בפעם הראשונה מאז נעצרה, סיפקה צנעני התייחסות בקולה לפרשה אל מול עדשות המצלמות, בעודה יושבת על הספסל בבית המשפט. "אני לא מגיבה", היא הבהירה לעיתונאים הרבים שהקיפו אותה, זמן קצר אחרי שנכנסה לאולם הדיונים שבו התקיימה הישיבה בבקשת הערעור שלה.

בתשובה על השאלה האם התערערו הקשרים בינה לבין אמרגנה ומי שנחשב לקורבן לכאורה בפרשה, אסף אטדגי, השיבה צנעני: "למיטב ידיעתי, אין שום בעיה ביחסים בינינו". עורך דינה של צנעני, שחר חצרוני, אמר הערב - אחרי קיצור תקופת המעצר: "אני מקווה שביום שני היא תשוחרר ללא צורך במשפט. אני לא יודע אם מדובר באנשי מולנר. אחד מהעצורים, מי שערך את ההיכרות ביניהם, הוא אטדגי. הוא זה שהיה איתו בקשרים והכיר לו את מרגול. חורה לי לשמוע שהוא הפליל אותה כי לא הייתה סחיטה או שליחת אנשים כאלו ואחרים. אם הוא הפליל מדובר בשקרים שאולי יתגלו בחקירה".

פרשת מרגול - סיקור מיוחד:

"אטדגי הכיר למרגול את מולנר"

מרגול תישאר במעצר בכלא נווה תרצה

החשד: מרגול פנתה לבורר בעולם התחתון

זהבי: "יכול היות שמקומה בנווה תרצה"

השדרן אליקו על צנעני: "אישה נפלאה, לא מתאים לה"

מרגול חשודה בסחיטה באיומים של אמרגנו של עומר אדם

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת