חשד להתעללות קשה בתינוק בצפון

במשטרה יבקשו להאריך בחמישה ימים את מעצרם של זוג הורים מעמק יזרעאל, שלפי החשד גרמו לבנם, פעוט בן 4 חודשים, שברים בראשו ובאיברים שונים בגופו. האם אמרה לחוקריה כי היא "מומחית לפיזיותרפיה" והכחישה כי פגעה בבנה במכוון

התעללות קשה בתינוק. אילוסטרציה (חדשות 2)

שני בני זוג בשנות ה-20 המאוחרות לחייהם מאזור עמק יזרעאל חשודים בהתעללות קשה בבנם התינוק, בן ארבעה חודשים. הפעוט פונה לפני כמה ימים לבית החולים "רמב"ם" בחיפה, כשהוא סובל משברים בראשו, בצלעותיו ובידיו. נוסף על כך, ניכרו על גופו סימני חבלות קשות.

רב-פקד אריה אלקובי, ראש משרד חקירות ומודיעין במשטרת עפולה, אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "התינוק, כאמור, הגיע לפני כמה ימים לבית החולים. הצוות הרפואי חשד שמה שקרה לו נגרם מפגיעה מכוונת והעביר אלינו דיווח על כך. אנחנו פתחנו בחקירה משולבת עם רשויות הרווחה ועם צוות בית החולים. הבאנו את ההורים לחקירה, ובסופה החלטנו לעצור אותם".

מהמשטרה נמסר כי בחקירה הסבירה אמו של הפעוט כי "למדה בעבר פיזיותרפיה להתפתחות מהירה וכאשר טיפלה בבנה, הבחינה בשברים אך הכחישה כי גרמה להם". ההסבר לא הצליח לשכנע את החוקרים, שמחר יביאו אותה ואת בעלה לבית המשפט, שם יבקשו להאריך את מעצרם של השניים בחמישה ימים נוספים.

בינתיים, נמשך הטיפול בפעוט בבית החולים - והוא מוגן לפי תנאי צו חירום שהוציא פקיד סעד. מתוקף זה, נאסרה גישתם של ההורים או של מי מבין קרובי משפחתיהם אליו.

רפ"ק אלקובי אמר על הפרשה: "אני קצין חקירות ותיק ותמיד מופתע מחדש מהדברים האלה. לצערי הרב, מקרים מסוג זה הפכו כבר לשגרה. אני תמיד מקווה שלעולם לא ניתקל עוד בפרשות האלה, אבל לעצרי - זה חוזר בכל פעם מחדש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת