פרופיל: כל המעורבים בפרשת מרגול

מאז פרשת האיומים של דוד טופז, לא הייתה פרשה שהסעירה כל כך את עולם הבידור הישראלי. הזמרת מרגלית צנעני, אחת מהזמרות המצליחות בארץ, חשודה בסחיטה באיומים. עיתון "ידיעות אחרונות" חושף הבוקר את מהלך הסיפור, שמגלה רשת סבוכה של קשרים בין עולם הבידור לעולם התחתון. הכירו את כל המעורבים

מעצרה של הזמרת מרגלית צנעני חשף פרשה ארוכה ומסועפת בה מעורבים גורמים בעולם הבידור ובעולם התחתון. הפרשה, שכונתה על ידי המשטרה במהלך החקירה "בין השורות", מכילה אלמנטים שנשמעים כלקוחים מסרט: ויכוח על כסף שמסתיים בפניה לבוררות, איומים של עבריינים על אחד המעורבים ומעקב סמוי אחר החשודים. עיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר את פירוט המעורבים בפרשה.

רוצים לקבל עדכונים בפרשת מרגול? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מרגלית צנעני

בעת שהייתה שופטת בתכנית "כוכב נולד", נתקלה צנעני בזמר עומר אדם, שנאלץ לעזוב את התכנית מפני ששיקר אודות גילו, אך הפוטנציאל הטמון בו לא נעלם מעיניה. צנעני סיפרה על כישרונו של אדם לאמרגנה, אסף אטדגי, שפנה לאדם. הזמרת סיכמה עם אטדגי כי הרווחים מייצוגו של אדם יתחלקו ביניהם שווה בשווה.

עומר אדם

ילד הפלא של המוזיקה הים תיכונית. אדם הפך לכוכב עולה בתעשיית המוזיקה הישראלית והכנסותיו נאמדות בכ-4 מיליון שקל בשנה. האמרגן אסף אטדגי קיבל לידיו מאות אלפי שקלים בשל ייצוגו את אדם, כסף אותו היה אמור לחלוק עם צנעני שווה בשווה.

אסף אטדגי

האמרגן טיפל בכל הנושאים הקשורים לקריירה של עומר אדם. הוא ארגן את הופעותיו, ליווה אותו אליהן, היה בקשר עם תחנות רדיו ודאג לרווחתו של הזמר. לכן, כשהרווחים החלו להגיע, הרגיש שאין זה הוגן שהוא מקבל רק כמחצית מהרווחים המגיעים מייצוגו של הזמר, משום שהוא היחיד שבפועל מנהל את הקריירה של אדם. אטדגי הציע לצנעני חלוקה אחרת של הרווחים, לפיה היא תקבל 20% והוא 80%. צנעני סירבה בתוקף.

אסף לביא-צנעני

הזמרת פחדה שאטדגי יפסיק לדווח לה על חלק מההכנסות, לכן ביקשה מבנה אסף שילווה את אדם בכל הופעותיו ויוודא שאטדגי אינו מרמה אותה. אחרי תקופה מסוימת, החליטה צנעני שיש לשים סוף לוויכוח בינה ובין אטדגי והציעה לו ללכת לבוררות.

הבורר

זהותו של הבורר אינו ידועה, אך הוא תואר כ"גורם בכיר בעולם התחתון". לאחר ששמע את טיעוני שני הצדדים, החליט הבורר לפסוק לטובת מרגלית צנעני, כלומר, לחייב את אטדגי להמשיך ולשלם לה 50% מרווחיו מייצוגו של עומר אדם. למרות פסיקת הבורר, אטדגי עדיין סירב לשלם.

יוסי בן דוד

כשלא הצליחה לקבל את כספה, החלה צנעני לחשוש כי הוא אינו ישלם לה כלל ופנתה למכרה, הכותב והמפיק מוזיקלי יוסי בן דוד. בן דוד גדל בשכונה עם כמה חיילים בארגון הפשע של אמיר מולנר ותיווך במגעים בינה לבין העבריינים.

מיכאל חזן ועופר עמר

שני העבריינים הבכירים, המשתייכים לארגון הפשיעה של עמיר מולנר. פנו לכאורה לאטדגי לבקשתה של צנעני, ואיימו עליו שישלם לה את הכסף. אטדגי נכנע לאיומיהם והחל משלם כספים לצנעני. למרות ששמו של עמיר מולנר נקשר בפרשה, הוא אינו חשוד במעורבות בה.

פרשת מרגול - סיקור מיוחד:

מרגול תישאר במעצר בכלא נווה תרצה

החשד: מרגול פנתה לבורר בעולם התחתון

זהבי: "יכול היות שמקומה בנווה תרצה"

השדרן אליקו על צנעני: "אישה נפלאה, לא מתאים לה"

מרגול חשודה בסחיטה באיומים של אמרגנו של עומר אדם