פרופיל: מי אתה, עמיר מולנר?

אחד העבריינים הבכירים בישראל ומי שהוגדר בעבר כ"יעד מספר 1" של משטרת תל אביב, עמיר מולנר, עולה שוב לכותרות והפעם בגלל מעורבותו לכאורה בפרשיה שהובילה למעצרה של הזמרת מרגלית צנעני. שמו של מולנר, שהשתחרר מהכלא בחודש יולי האחרון, נקשר בפרשיות רבות, ביניהן פרשת "כוכב הצפון" וחיסולו של יעקב אלפרון

אתמול סערה הארץ בעקבות מעצרה של הזמרת מרגלית צנעני, בחשד ליצירת קשר עם עבריינים המקורבים לעמיר מולנר על מנת שיסחטו באיומים את האמרגן אסף אטדגי. היום אנחנו מתוודעים לדמויות המעורבות בפרשה ובראשן העבריין המורשע עמיר מולנר.

10.12.08 - כתב אישום מוגש נגד מולנר

ב-10.12.08 הוגש כתב אישום לבית המשפט המחוזי בתל אביב, נגד העבריין עמיר מולנר ועוד 9 מחבריו, שחשודים בנשיאת נשק, תחמושת ואבזר לנשק, החזקת נשק, קשר לפשע, החזקת נכס חשוד והכנת עבירה בחומרים מסוכנים.

הפרשה נחשפה בסוף חודש נובמבר, כשמולנר נעצר יחד עם אנשיו על ידי שוטרי היחידה המרכזית של מחוז תל אביב בווילה ברמת גן. המשטרה פשטה על הבית בעקבות מידע מודיעיני שהגיע לפיו בבית יש כלי נשק. בחיפוש שנעשה בחצר הבית, נמצאו אקדחים ומשתיקי קול.

"הימים האלה אינם ימים רגילים, הואיל ורבים עושים שימוש תכוף בנשק, הן לצורך פיגועים חבלניים והן במהלך ביצוע עבירות פליליות", כתבה הפרקליטות בכתב האישום ובבקשה למעצר עד תום ההליכים המשפטים, שהוגשה גם היא לבית המשפט.

07.09.09 - מולנר מורשע ונשלח למאסר

ב-07.07.09 הרשיע בית המשפט המחוזי בתל אביב את מי שנחשב ליעד מספר 1 של משטרת תל אביב - עמיר מולנר. איש העולם התחתון נמצא אשם בקשירת קשר לביצוע פשע ובהחזקת ונשיאת נשק, לאחר שתועד מנסה להסתיר אקדח בחצר בית בו שהה. שלושה מעשרת חייליו שהואשמו איתו זוכו מכל אשמה. עשרות מחייליו, שהגיעו לאולם בית המשפט על מנת לתמוך בחברם, התקשו לקבל את ההחלטה. "מדובר ביום אבל לדמוקרטיה", קבע בכעס אחד מהם, אשר נמצא לא אשם בעבירות שיוחסו לו.

בהמשך החודש גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב את עונשו של עמיר מולנר, ושלח אותו ל-32 חודשי מאסר בפועל. מולנר כבר קיבל בעבר עונש הרתעתי שאסר עליו להחזיק אמצעי לחימה. בעקבות ההרשעה האחרונה בבית המשפט המחוזי בנצרת, הפעיל השופט דוד רוזן את עונש המאסר על תנאי למשך שמונה חודשים, והוסיף אותו ל-24 חודשי המאסר בתיק הנוכחי.

מולנר מתחמק מפרשת "כוכב הצפון"

באמצע אוגוסט 2009 הוגשו לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה לא פחות מ-12 כתבי אישום בפרשת "כוכב הצפון" שעסקה בהברחת ענק של 108 ק"ג קוקאין מפנמה לישראל. למרות הכרזת המשטרה עם חשיפת הפרשה כי החשודים המרכזיים הם העבריינים הבכירים זאב רונשטיין ועמיר מולנר - נגד השניים לא הוגשו לבסוף כתבי אישום, מכיוון שבידי המשטרה לא היו מספיק ראיות כדי להעמידם לדין.

בדצמבר בשנה שעברה נקשר שמו של מולנר בפרשה שעירבה חייל צה"ל. לוחם בחטיבת גולני נחשד שגנב כלי נשק בשווי עשרות אלפי שקלים והעביר אותו לידי ארגון הפשע של עמיר מולנר. המשטרה חשדה שהחייל צבר חוב לארגון הפשיעה והעביר להם את הנשק על מנת לפרוע את החוב.

על פי החשד, שקע החייל בחובות כבדים לארגון של מולנר, ואנשי הארגון הצליחו לשכנע אותו לשלם את החוב על ידי כך שיגנוב עבורם רובה סער מסוג "תבור". הרובה נחשב לאחד המתקדמים מסוגו בעולם ושוויו 50,000 שקלים.

שמו של מולנר נקשר בפרשיות מרכזיות נוספות כמו פרשת "כדור מרכזי" מיוני השנה וחיסולו של יעקב אלפרון בנובמבר 2008. בחודש יולי האחרון השתחרר מהכלא לאחר שסיים לרצות 32 חודשי מאסר בגין החזקת נשק.

פרשת מרגול - סיקור מיוחד:

מרגול תישאר במעצר בכלא נווה תרצה

החשד: מרגול פנתה לבורר בעולם התחתון

זהבי: "יכול היות שמקומה בנווה תרצה"

השדרן אליקו על צנעני: "אישה נפלאה, לא מתאים לה"

מרגול חשודה בסחיטה באיומים של אמרגנו של עומר אדם