מעצרה של מרגול קוצר ב-3 ימים; עורך דינה: "אטדגי הכיר לה את מולנר"

ביהמ"ש המחוזי בפ"ת קיבל באופן חלקי את ערעורה של מרגלית צנעני. היא תישאר מאחורי סורג ובריח עד ליום שני הקרוב. עורך דינה של הזמרת: "אטדגי היה בקשר עם מולנר והכיר לו את מרגול. אם הוא הפליל אותה - מדובר בשקרים"

בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה התקבל הערב באופן חלקי ערעורה של הזמרת מרגלית צנעני, ותקופת מעצרה קוצרה מתשעה לשישה ימים. מרגול תמשיך להיות במעצר עד ה-22 באוגוסט, בעוד שתקופת המעצר שנקצבה לבנה, אסף לביא, נותרה בעינה - תשעה ימים נוספים. 

בפעם הראשונה מאז נעצרה, סיפקה צנעני התייחסות בקולה לפרשה אל מול עדשות המצלמות, בעודה יושבת על הספסל בבית המשפט. "אני לא מגיבה", היא הבהירה לעיתונאים הרבים שהקיפו אותה, זמן קצר אחרי שנכנסה לאולם הדיונים שבו התקיימה הישיבה בבקשת הערעור שלה.

רוצים לקבל עדכונים בפרשת מרגול? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתשובה על השאלה האם התערערו הקשרים בינה לבין אמרגנה ומי שנחשב לקורבן לכאורה בפרשה, אסף אטדגי, השיבה צנעני: "למיטב ידיעתי, אין שום בעיה ביחסים בינינו".

עורך דינה של צנעני, שחר חצרוני, אמר הערב - אחרי קיצור תקופת המעצר: "אני מקווה שביום שני היא תשוחרר ללא צורך במשפט. אני לא יודע אם מדובר באנשי מולנר. אחד מהעצורים, מי שערך את ההיכרות ביניהם, הוא אטדגי. הוא זה שהיה איתו בקשרים והכיר לו את מרגול. חורה לי לשמוע שהוא הפליל אותה כי לא הייתה סחיטה או שליחת אנשים כאלו ואחרים. אם הוא הפליל מדובר בשקרים שאולי יתגלו בחקירה".

השופטת רות לורך הסבירה את החלטתה לקצר את מעצרה של מרגול ואמרה כי: "יש לערוך הבחנה בין החשודים האחרים למרגול, מכיוון שלה אין עבר פלילי". לעומת זאת, קבעה השופטת כי ישנה תשתית ראייתית להוכחת החשד הסבירף וכי אופי העבירות, תקופת התמשכותן מקיימות עילות מסוכנות וכן ריבוי המעורבים מקיים חשש לשיבוש הליכי חקירה - ולכן השאירה את צנעני במעצר.

נציג המשטרה: "הסחיטה הייתה לאורך זמן"

בדיון שנערך בערעורה של מרגול, הסביר נציג המשטרה את הסיבה לבקשה להאריך את המעצר. "הסחיטה הייתה לאורך זמן. ביקשנו תשעה ימים וידענו כי לא נספיק לסיים את החקירה - אך רצינו להיות ענייניים", אמר נציג המשטרה.

עורך דינה של מרגול, שחר חצרוני, תקף את המשטרה במהלך הדיון. "איפה האבחנה בין אדם ללא עבר פלילי לאחד עם?", תהה. "טיפלתי במקרים קשים יותר ולא ראיתי מצב בו בהארכת מעצר ראשונה, בית המשפט נותן את כל הימים בחשדות כאלו". מוקדם יותר הוארך גם מעצרו של בנה של מרגול, אסף לביא צנעני, בתשעה ימים. אמבולנס של מד"א הוזמן לבית המשפט לאחר שלביא התלונן כי הוא חש בלבו.

לביא חשוד, פרט לקשירת קשר לביצוע פשע, גם בהחזקת אמל"ח. נציג המשטרה טען בדיון כי בחיפוש בדירתו נמצאו מחסניות של אקדחים, רובי אם-16 וגם שרשרת מאג עם 29 קליעים. לדבריו, "הוא לא נחקר על כך אבל ייחקר בהמשך. הוא סירב להשיב לשאלות רבות".

עורך דינה של צנעני, שחר חצרוני, מייצג גם את בנה. בדיון אמר: "המשטרה חושבת שיש לה פאזל, ממנו תרכיב בסופו של יום שמרשי סחט את אטדגי. לנוכח בקשת המשטרה הם רחוקים שנות אור מכך". הוא הוסיף כי, "המשטרה מנסה לגרום למרשי לבכות ולהודות בכל המיוחס לו".

במהלך הדיון בהארכת מעצרה ביקשה צנעני לקבל אישור לצאת להופעות גם כשהיא תחת חקירה ומעצר. "יש לה התחייבויות קודמות, היא רוצה לצאת מהבית להופעות", ביקש עורך דינה של מרגול שחר חצרוני. "היא לא תשבש את החקירה, היא שיתפה ותמשיך לשתף פעולה. לא צריך אותה בדרום הארץ בבית מעצר כדי שתמשיך להשיב לשאלות".

השופטת דחתה את הדברים: "בדיונים האחרים היום הוארכו מעצריהם של כל החשודים בתשעה ימים, חוץ מאחד, מכיוון שסברתי שיש לאבחן את עניינו מבחינת מעורבתו. לא כך עניינו של חשוד זה שמעשיו בליבת האירוע".

צנעני הגיעה לבית המשפט כשהיא נראית מאופרת, בפנים חתומות ולא דיברה. השופטת אמרה כי "קיים חשד סביר שהחשודה מעורבת במיוחס לה ויש להמשיך את החקירה כאשר החשודה נמצאת במעצר. קיים חשש לשיבוש הליכי חקירה שלא ניתן להמיר בחלופת מעצר. אני ערה שמדובר בחשודה ללא עבר פלילי לעומת החשודים האחרים".

חשד: איימה על זהבי, קידמה את רמתי

בנוסף חושדים במשטרה, כי הזמרת פעלה באמצעים לא כשרים בזמן שכיהנה כשופטת בתכנית "כוכב נולד". נבדק החשד כי מרגול פעלה לקידום המועמד לירון רמתי, שהגיע לסדרת הגמר בעונה האחרונה. עוד היא חשודה כי איימה על שדר הרדיו נתן זהבי, זאת בעקבות ביקורת שמתח עליה בעקבות התבטאותה על מחאת האוהלים.

במהלך החקירה צנעני הכחישה בתוקף את החשדות נגדה. "לא הפעלתי עבריינים, העולם הזה זר לי", היא אמרה לחוקרים. המשטרה מבססת את הפרשה על האזנות סתר שבוצעו במשך כחודשיים השופכות אור ככל הנראה על אופן התנהלותה של צנעני.

חשוב לציין כי מבחינת המשטרה הסיפור העיקרי בחקירה מתרחש בארגון של עמיר מולנר. במשטרה זיהו שארגוני הפשע מגבירים את המעורבות שלהם בכל הקשור לזמר המזרחי. ראשי הפשע הבכירים במדינה זיהו את הכסף הגדול במעבר שעשה בשנים האחרונות הזמר המזרחי, מהקסטות של התחנה המרכזית לקיסריה. לפיכך, אותם עבריינים בכירים מנסים יותר ויותר לחדור לעולם האמרגנות וייצוג האמנים. בכך מנסים להילחם ביחידה למאבק בפשיעה כלכלית במשטרה.

פרשת מרגול - סיקור מיוחד:

מרגול תישאר במעצר בכלא נווה תרצה

החשד: מרגול פנתה לבורר בעולם התחתון

זהבי: "יכול היות שמקומה בנווה תרצה"

השדרן אליקו על צנעני: "אישה נפלאה, לא מתאים לה"

מרגול חשודה בסחיטה באיומים של אמרגנו של עומר אדם