חשד: מרגול פעלה לקידום לירון רמתי ב"כוכב נולד"

הפרשה שבמרכזה עומדת מרגלית צנעני הולכת ומסתעפת. המשטרה בודקת חשד נוסף, לפיו הזמרת ששפטה בתכנית "כוכב נולד" התערבה באופן לא כשר לקידומו של המועמד לירון רמתי, שהגיע לגמר בעונה האחרונה

פרטים נוספים מפרשת מרגול נחשפים: הזמרת שתוחזק הלילה במעצר בכלא נווה תרצה, חשודה בנוסף כי ניסתה לקדם מעורבות לא כשרה בתכנית "כוכב נולד". המשטרה בודקת אם מרגלית צנעני פעלה גם לקידומו של המועמד לירון רמתי שהגיע לתחרות הגמר האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים בפרשת מרגול? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המשטרה החליטה להשאיר את צנעני הלילה במעצר, ומחר, בין אם יחליט בית המשפט להאריך את מעצרה או לשחררה בתנאים מגבילים, חקירתה תימשך בחשד במעורבות בסחיטה באיומים. החוקרים מסתמכים בפרשה על תוצרי האזנות סתר של כמעט חודשיים.

בנוסף, תימשך החקירה גם בספיח שהתגלה בפרשה הסבוכה הקשורה לתכנית "כוכב נולד", במסגרתו נבדק חשד לפיו הזמרת התערבה באופן לא כשר בתכנית, בזמן שהיתה שופטת לקידומו של המועמד לירון רמתי.

חשוב לציין כי מבחינת המשטרה הסיפור העיקרי בחקירה מתרחש בארגון של עמיר מולנר. במשטרה זיהו שארגוני הפשע מגבירים את המעורבות שלהם בכל הקשור לזמר המזרחי. ראשי הפשע הבכירים במדינה זיהו את הכסף הגדול במעבר שעשה בשנים האחרונות הזמר המזרחי, מהקסטות של התחנה המרכזית לקיסריה. לפיכך, אותם עבריינים בכירים מנסים יותר ויותר לחדור לעולם האמרגנות וייצוג האמנים. בכך מנסים להילחם ביחידה למאבק בפשיעה כלכלית במשטרה.

מרגול תועבר לנווה תרצה

צנעני, בנה ושלושה חשודים נוספים יישארו הלילה במעצר ויובא מחר בפני שופט, זאת לאחר שנעצרו בחשד ששכרו עבריינים כדי לגבות כספים מהאמרגן אסף אטדגי. מרגול תועבר הערב לכלא הנשים נווה תרצה. אחיה של מרגול אמר בעקבות מעצרה: "זה איום ונורא, פשוט מזעזע".

אחיה של הזמרת, יורם צנעני הבהיר היום כי אין כל קשר בין אחותו לגורמים עבריינים: "לא מסתדר לי, אחותי אדם כל כך ישר. לא יודע...מה לה ולעולם הזה של עמיר מולנר? זה בכלל נראה לי תלוש מהעולם בכלל".

"חבר שלי התקשר אלי ואמר לי שהיא נעצרה", שיחזר צנעני את הרגעים בהם שמע על התפוצצות הפרשה. "אני פשוט המום מזה, המום, אין סיכוי, לא יכול להיות. היא בן אדם מה זה ישר, משהו חולני אצלה. זה כל כך רחוק ממנה, לא מבין איך זה".

אחיה של מרגול: "זה בושה"

צנעני ציין כי הוא לא הצליח ליצור קשר לאורך היום עם אחותו: "אני אפילו מנסה להתקשר אליה. אני מבין שהפלאפונים שלה סגורים שלה ושל האחיין שלי. תשמעי, זה גם בושה. אני לא חושב שזה כבוד, מהבית שאנחנו באים זה בכלל...לא מאמין. אני יודע כל האחיות שלי נרעשות מהסיפור".

"זה עוד יותר מזעזע כשאתה שומע על בשר מבשרך, עכשיו אני מאוד דואג לה טוב נראה, זה מאוד מלחיץ", אמר צנעני.

"מרגול בהלם טוטאלי"

סניגורה של צנעני, שנעצרה הבוקר אמר אחר הצהריים: "היא בהלם טוטאלי, ואין לה כל קשר לחשדות". לאחר שיצא ממשרדי היחידה הכלכלית בלוד, שם נחקרת הזמרת, אמר עו"ד שחר חצרוני כי "אני רוצה להאמין שהיחידה החוקרת תשחרר אותה ללא כל תנאי". לדבריו, החקירת הפרשה עדיין בעיצומה ומרשתו מכחישה כל קשר.

עו"ד חצרוני הוסיף: "היא לא רגילה למצבים כאלה, שהם קשים לכל אדם. אומרים שיש לו חלק באותה סחיטה שלא היתה ולא נבראה".

במקביל למעצרה של צנעני, נעצר ונחקר גם אמרגנו של אייל גולן, יוסי בן דוד, בהקשר לפרשה שנחשפה היום. חוקרי היחידה בודקים מהי מידת מעורבותו של יוסי בן דוד בפרשה, כשעל פי החשד הוא שימש גורם מקשר בין צנעני ובין גורמים עברייניים. עו"ד רונן רוזנבלום, פרקליטו של בן דוד, מסר כי "מרשו מכחיש כל קשר לאירוע הזה. הוא מכיר את המעורבים בפרשה, אך אין לו קשר עמה". לאייל גולן עצמו אין כל קשר לפרשה.

חשד: תבעה "דמי הצלחה"

המשטרה עצרה הבוקר את מרגול, בחשד לכאורה שהשתמשה באנשיו של העבריין הבכיר עמיר מולנר, ששוחרר לא מזמן מהכלא, כדי לגבות חובות מאטדגי, אמרגנו של הזמר עומר אדם.

לב הסכסוך בין השניים הוא סביב כספים שמגיעים לה, לטענתה, בעקבות הצלחתו. ככל הנראה, הזמרת תבעה "דמי הצלחה" על הצלחתו של עומר אדם. בעקבות בוררות שנערכה על ידי בורר מוסכם על השניים מהעולם התחתון, חויב אטדגי לשלם לה – ולא עשה כך.

בין העצורים הנוספים בפרשה גם בנה של הזמרת, אסף לביא צנעני. בנה כתב כמה משיריו של עומר אדם, בהם השירים "אל תבכי" ו"את בלבי". חוקרי המשטרה כלל לא חיפשו את מרגול. במסגרת חקירה שוטפת נגד מולנר ואנשיו – עלה נושא הסחיטה של אטדגי, והבוקר כאמור, התפוצצה הפרשה, שנחפשה לגמרי במקרה.

פרשת מרגול - סיקור מיוחד:

מרגול תישאר במעצר בכלא נווה תרצה

החשד: מרגול פנתה לבורר בעולם התחתון

זהבי: "יכול היות שמקומה בנווה תרצה"

השדרן אליקו על צנעני: "אישה נפלאה, לא מתאים לה"

מרגול חשודה בסחיטה באיומים של אמרגנו של עומר אדם