הסייעת ששכחה את טלי בת ה-3 ברכב מדברת לראשונה

אולגה זבירוב, הסייעת שחשודה כי רשלנותה הובילה למותה של הפעוטה טלי דשקוב בת ה-3 בשבוע שעבר, שוחררה אתמול למעצר בית. היום היא מדברת לראשונה בשיחה עם חדשות 2 ומנסה להסביר כיצד נסיעה שגרתית לגן הילדים הסתיימה בטרגדיה: "היינו אני ועוד סייעת אחת על כמעט 50 ילדים"

"כואב לי מאוד, לא פחות מהאמא, כי אני מכירה אותה. קשה לי עם כל זה" - כך אומרת בדמעות אולגה זבירוב, הסייעת שחשודה כי רשלנותה הובילה למותה בשבוע שעבר של הפעוטה טלי דשקוב בת ה-3. אתמול היא השתחררה למעצר בית והיום היא מדברת לראשונה על האסון בריאיון לחדשות 2.

"באותו בוקר אריקה הגננת לא היתה בגן, והגענו לגן עם 13 או 14 ילדים", משחזרת זבירוב את הטרגדיה בה הושארה לפני שמונה ימים טלי דשקוב בת ה-3 במשך שש שעות ברכב ההסעות הלוהט. "קיבלתי הוראה מאיוון, הבוס שלי, מהר לרדת מהאוטו ולעלות לגן. היינו אני ועוד סייעת אחת על כמעט 50 ילדים".

זבירוב טוענת כי בשלב זה החלה את עבודתה בגן הילדים, ואת מלאכת הפיזור המשיך הנהג. "איוון הביא את הילדים וירד עוד פעם לקחת תיקים וגם תיק שלי. אף פעם לא הייתי מורידה את הילדים מהאוטו, הייתי רק נמצאת באוטו בזמן נסיעה". שלוש שעות אחרי ששבה לביתה, נקראה זבירוב בחזרה לגן וגילתה את גודל האסון.

"רצתי לגן, רציתי לעזור, חשבתי שקרה משהו. רצתי לגן ושם המשטרה כבר עצרה אותי", מעידה זבירוב ומספרת על הפעוטה שמתה: "היא היתה ילדה מאוד חמודה. זה מאוד כואב לי, אני מצטערת".

עו"ד רבקה חזן-כהן, פרקליטתה של זבירוב, אמרה: "אנחנו סומכים על רשויות אכיפת החוק שיעשו את עבודתן כהלכה ושיעשו אותה גם באומץ ויתמודדו עם העובדות האמיתיות חרף הטרגיות של המקרה הזה". עורכת הדין הוסיפה כי "יחד עם זאת, אנחנו חושבים שהמקרה הזה מעלה את השאלות של מי עשה מה וגם את השאלות הכלליות יותר והנוקבות יותר מי מפקח על כל הנושא של ההסעות".
 
רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת