בתום החקירה: מרגול הועברה לכלא נווה תרצה

בתום יותר מ-12 שעות של חקירה, הועברה מרגלית צנעני לכלא נווה תרצה, ובבוקר היא תובא יחד עם בנה ו-3 חשודים בפני שופט. הזמרת טענה כי אין לה קשר לגורמים עברייניים, אולם בידי המשטרה גם האזנות סתר

הזמרת מרגלית צנעני, בנה ושלושה חשודים נוספים יישארו הלילה במעצר ויובאו מחר בפני שופט, זאת לאחר שנעצרו בחשד ששכרו עבריינים כדי לגבות כספים מהאמרגן אסף אטדגי. מרגול הועברה הערב לכלא הנשים נווה תרצה. בחקירתה אמרה מרגול: "אין לי קשר לגורמים עברייניים".

רוצים לקבל עדכונים בפרשת מרגול? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשטרה הוחלט להשאיר את הזמרת ובנה אסף צנעני, במעצר לאורך הלילה. מחר הם יובאו לבית משפט השלום בראשון לציון ויוחלט האם להאריך את מעצרם בפרשה. נגד השניים עומדים חשדות של סחיטה באיומים.

בחקירתה אמרה צנעני כי היא "לא מבינה מה העבירה שביצעתי. לא הפעלתי עבריינים, אין לי קשר לגורמים עברייניים, העולם הזה זר לי". עם זאת, בידי המשטרה גם האזנות סתר שבוצעו במשך חודשיים, לשיחות שביצעה הזמרת עם אחד מאנשיו של העבריין עמיר מולנר.

אחיה של הזמרת, יורם צנעני הבהיר היום כי אין כל קשר בין אחותו לגורמים עבריינים: "לא מסתדר לי, אחותי אדם כל כך ישר. לא יודע...מה לה ולעולם הזה של עמיר מולנר? זה בכלל נראה לי תלוש מהעולם בכלל".

"חבר שלי התקשר אלי ואמר לי שהיא נעצרה", שיחזר צנעני את הרגעים בהם שמע על התפוצצות הפרשה. "אני פשוט המום מזה, המום, אין סיכוי, לא יכול להיות. היא בן אדם מה זה ישר, משהו חולני אצלה. זה כל כך רחוק ממנה, לא מבין איך זה".

אחיה של מרגול: "זה בושה"

צנעני ציין כי הוא לא הצליח ליצור קשר לאורך היום עם אחותו: "אני אפילו מנסה להתקשר אליה. אני מבין שהפלאפונים שלה סגורים שלה ושל האחיין שלי. תשמעי, זה גם בושה. אני לא חושב שזה כבוד, מהבית שאנחנו באים זה בכלל...לא מאמין. אני יודע כל האחיות שלי נרעשות מהסיפור".

"זה עוד יותר מזעזע כשאתה שומע על בשר מבשרך, עכשיו אני מאוד דואג לה טוב נראה, זה מאוד מלחיץ", אמר צנעני.

"מרגול בהלם טוטאלי"

סניגורה של צנעני, שנעצרה הבוקר אמר אחר הצהריים: "היא בהלם טוטאלי, ואין לה כל קשר לחשדות". לאחר שיצא ממשרדי היחידה הכלכלית בלוד, שם נחקרת הזמרת, אמר עו"ד שחר חצרוני כי "אני רוצה להאמין שהיחידה החוקרת תשחרר אותה ללא כל תנאי". לדבריו, החקירת הפרשה עדיין בעיצומה ומרשתו מכחישה כל קשר.

עו"ד חצרוני הוסיף: "היא לא רגילה למצבים כאלה, שהם קשים לכל אדם. אומרים שיש לו חלק באותה סחיטה שלא היתה ולא נבראה".

במקביל למעצרה של צנעני, נעצר ונחקר גם אמרגנו של אייל גולן, יוסי בן דוד, בהקשר לפרשה שנחשפה היום. חוקרי היחידה בודקים מהי מידת מעורבותו של יוסי בן דוד בפרשה, כשעל פי החשד הוא שימש גורם מקשר בין צנעני ובין גורמים עברייניים. עו"ד רונן רוזנבלום, פרקליטו של בן דוד, מסר כי "מרשו מכחיש כל קשר לאירוע הזה. הוא מכיר את המעורבים בפרשה, אך אין לו קשר עמה". לאייל גולן עצמו אין כל קשר לפרשה.

חשד: תבעה "דמי הצלחה"

המשטרה עצרה הבוקר את מרגול, בחשד לכאורה שהשתמשה באנשיו של העבריין הבכיר עמיר מולנר, ששוחרר לא מזמן מהכלא, כדי לגבות חובות מאטדגי, אמרגנו של הזמר עומר אדם.

לב הסכסוך בין השניים הוא סביב כספים שמגיעים לה, לטענתה, בעקבות הצלחתו. ככל הנראה, הזמרת תבעה "דמי הצלחה" על הצלחתו של עומר אדם. בעקבות בוררות שנערכה על ידי בורר מוסכם על השניים מהעולם התחתון, חויב אטדגי לשלם לה – ולא עשה כך.

בין העצורים הנוספים בפרשה גם בנה של הזמרת, אסף לביא צנעני. בנה כתב כמה משיריו של עומר אדם, בהם השירים "אל תבכי" ו"את בלבי". חוקרי המשטרה כלל לא חיפשו את מרגול. במסגרת חקירה שוטפת נגד מולנר ואנשיו – עלה נושא הסחיטה של אטדגי, והבוקר כאמור, התפוצצה הפרשה, שנחפשה לגמרי במקרה.

מהממצאים והמעקבים של המשטרה עולה ש"חייליו" של מולנר הגיעו עד ביתו של אטגדי ואיימו עליו. חוקרי המשטרה עקבו אחרי צנעני למקומות שונים בתקופה האחרונה וגילו בין השאר שהגיעה לנחם אבלים עם אדם נוסף בבית אחד מחייליו של מולנר בבית שמש, שנהרג בתאונת דרכים. במקום, חזרה צנעני ואמרה כמה אותו אדם סייע ועזר לה בתקופות קשות. המעצר לא נעשה כלאחר יד. החקירה בנושא מתנהלת זה זמן רב. גורמים במשטרה אמרו היום כי ייתכן שיהיו מעצרים נוספים בעולם התרבות הישראלי.

פרשת מרגול - סיקור מיוחד:

החשד: מרגול פנתה לבורר בעולם התחתון

זהבי: "יכול היות שמקומה בנווה תרצה"

השדרן אליקו על צנעני: "אישה נפלאה, לא מתאים לה"

מרגול חשודה בסחיטה באיומים של אמרגנו של עומר אדם