ירה במאבטח 5 פעמים - ושדד הבנק בקור רוח

הלם ואבל כבד ירד על עובדי סניף בנק הפועלים בבאר יעקב. יניב אנגלר שעבד כמאבטח בבנק ניסה לבצע את עבודתו ולמנוע שוד, ושילם על כך בחייו כשהשודד ירה בו 5 פעמים. "הוא היה אדיב, כולם הכירו אותו", סיפרו העובדות. השודד נמלט עם כסף לאחר שאיים לירות בכספריות

יניב אנגלר היה המאבטח הקבוע בסניף בנק הפועלים בבאר יעקב. כולם הכירו אותו וחבריו לעבודה מספרים שהיה אדיב. מדובר בסניף שכונתי שבו כולם הכירו את כולם. הערב הוא ביצע את עבודתו כשניסה למנוע שוד בנק - ושילם על כך בחייו.

על פי גורמים המקורבים לחקירה,  השודד, שהיה חבוש בקסדה שחורה ניסה להיכנס לבנק עם הקסדה. אנגלר ניסה למנוע זאת ממנו, ואז התפתח עימות פיזי בין המאבטח החמוש לבין השודד. במהלך העימות בין השניים שלף השודד אקדח, ירה בשומר כחמישה כדורים בפלג גופו העליון, נכנס אל הבנק העמוס בלקוחות כשהוא רגוע וכלל לא נראה שהוא מבוהל ממעשיו. הוא דרש מהכספריות כסף תוך שהוא מכוון את האקדח לעברן. לאחר מכן יצא מהסניף בעוד שהמאבטח נאבק על חייו. הוא נמלט על הקטנוע באין מפריע.

עובדות הבנק היו בהלם מוחלט מהאירוע. עובדי רווחה ועובדים סוציאליים של המועצה הגיעו לזירה וניסו להרגיע אותן. הכספריות בכו במשך שעות ארוכות לאחר שראו מול עיניהן את השודד יורה במאבטח. בעדותן הן סיפרו כי השודד אמר שיירה על כל מי שתתנגד.

כוחות ימ"ר מרכז של המשטרה שהגיעו לזירה גבו עדות מעשרות האנשים שהיו במקום. עדיין לא נעצר אף חשוד בפרשה. אחד החוקרים הגדיל ואמר לחדשות 2 כי מדובר ככל הנראה בשודד מקצועי ונועז, שהיה נחוש לבצע את השוד: "די הפתיעה אותנו הדרך שבה בקור רוח ובשליטה עצמית ביצע השודד את השוד. הוא לקח הכול בחשבון ולמד את הזירה בקפידה. להערכתנו תכנן מראש את דרך הימלטותו. רק לאחרונה היה שוד דומה, ללא נפגעים, בשני סניפי בנק בראשון לציון".

בני משפחתו של המאבטח, שמתגוררת בראשון לציון, הגיעו לזירה, בהלם מוחלט.

שוד מזוין בבנק הפועלים

סמוך לשעה 18:00 בערב הגיע אלמוני רכוב על אופנוע לסניף בנק הפועלים בבאר יעקב. השודד הצליח לשדוד סכום כסף לא ידוע.

פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום ביצעו במאבטח פעולות החייאה ממושכות, ולאחר ניסיונות רבים לייצב את מצבו - מותו נקבע. החשוד בשוד נמלט עם הכסף והמשטרה פתחה בסריקות נרחבות על מנת ללכוד אותו.

מפקד מחוז מרכז במשטרה בנצי סאו אמר, כי מדובר באירוע חמור, וציין כי המשך החקירה הועבר ליחידה המרכזית של מחוז מרכז. מפקד משטרת רמלה סנ"צ שלומי שגיא אמר בשיחה עם חדשות 2, כי בשעת השוד נכחו בזירה לקוחות רבים לצד עובדי הבנק ההמומים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת