חייל דקר את חברו בגלל במבה

דקירה בבטן, פציעה בינונית ואשפוז בבית החולים. אלה התוצאות של ריב בין שני חיילים בשירות סדיר בבסיס במרכז הארץ. עיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר כי הסיבה לוויכוח שהוביל לפציעה היא סירובו של אחד מהחיילים לתת לחברו שקית של החטיף במבה

הסיבה לדקירה. ארכיון (חדשות 2)

חייל שסיים תורנות שמירה בבסיס במרכז הארץ ביקש מחברו שקית במבה. כשסרב החבר לתת לו את החטיף, החל בין השניים ריב, שהתפתח לתגרה - שהסתיימה בדקירה. כתב "ידיעות אחרונות" יוסי יהושוע מפרסם הבוקר כי הנדקר נפצע באורח בינוני וכי גורמים רפואיים העריכו שאלמלא קיבל טיפול מהיר, היה יכול הצעיר לאבד את חייו.

שני החיילים נשארו בבסיסם במרכז הארץ לתורנויות שמירה במהלך סוף השבוע האחרון. ביום שבת, סיים אחד מהם את המשמרת שלו בשעות אחר הצהריים וביקש מחברו שקית במבה, וזה סירב. השניים החלו להתווכח ולהחליף מהלומות, עד שאחד מהם לקח סכין שהייתה בסמוך ודקר את חברו בבטנו.

הנדקר קיבל טיפול רפואי מהיר בבסיס, ופונה לבית החולים בילינסון בפתח תקווה, כשהוא פצוע באורח בינוני. הטיפול המהיר לו זכה הפצוע מנע ממנו פציעה חמורה בהרבה ואף מוות, להערכת גורמים רפואיים. החייל השני, שנפצע באורח קל, פונה אף הוא לבית החולים. כשהגיע, הזעיקו השניים את חבריהם, ובין שתי החבורות התפתח ריב מחוץ לבית החולים.

מדובר צה"ל נמסר למערכת "ידיעות אחרונות" בתגובה: המשטרה הצבאית החוקרת פתחה בחקירת המקרה. בתום החקירה יועברו ממצאיה לפרקליטות הצבאית: "צה"ל רואה בחומרה כל אירוע אלימות והמפקדים עושים הכל על מנת למנוע אירועים מסוג זה. צר לנו כי האלימות בחברה מחלחלת גם לבני ה-18 המשרתים בצה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק