בתם של בני הזוג שנרצחו בירושלים לבנות הנבחרת: "נצחו את המשחקים שנותרו"

בתם של נח ונורית מעוז, שנרצחו אתמול בירושלים, הייתה באירופה עם נבחרת הקדטיות בכדורסל כשקיבלה את הבשורה המרה. תמר מעוז-פלמון אמרה לשחקניות שלה: "נצחו את המשחקים שנותרו" - וחזרה ארצה להתאבל על הוריה. המשטרה: אין עדיין קצה חוט בחקירת הרצח

תמר מעוז-פלמון, בתם של נורית ונח מעוז, בני הזוג שנרצחו אתמול בירושלים, קיבלה את הבשורה ברומניהב עת שהייתה עם נבחרת הקדטיות של ישראל בכדורסל באליפות היבשת. מיד עם קבלת הבשורה, טסה תמר בחזרה לישראל. כתב "מעריב" יצחק ויסהוף מדווח הבוקר כי מעוז-פלמון קיבלה את בשורת האיוב מאחיה, בזמן שישבה לאכול ארוחת בוקר עם הנבחרת.

"נצחו את המשחקים שנותרו", אמרה תמר לבנות הנבחרת, לפני שיצאה מחדר האוכל, סיפר מאמן הנבחרת, ארז דגן, שמעוז-פלמון משמשת כעוזרו. "ישבתי ליד תמר כשלפתע קיבלה טלפון מאחיה הצעיר ניר, שהיה זה שגילה את גופות ההורים", מספר דגן, "היא החווירה, החלה לרעוד ויצאה מחדר האוכל", הוא מספר.

"למרות ההלם, תמר היתה בשליטה והתקשרה למשפחה ולחברים", הוסיף דגן, "היא לא רצתה שיתאספו סביבה יותר מדי, אז רק אחר כך סיפרנו לשחקניות מה קרה. הן קיבלו את זה קשה, הן מאוד קשורות אליה. לפני שנסעה, תמר ביקשה שנמשיך להשתתף בטורניר ושננצח במשחקים שנשארו לנו. היא אישה יוצאת דופן, מאוד חזקה, עניינית ומקצועית".

מעוז-פלמון עזבה מיד את רומניה, ונחתה הלילה בנתב"ג. שחקניות נבחרת הקדטיות, שישחקו הערב מול נבחרת לוקסמבורג, יענדו סרטים שחורים על זרוען, כאות הזדהות עם האבל של משפחת מעוז.

אין קצה חוט בחקירת הרצח

אתמול הותרו לפרסום שמותיהם של בני הזוג שנרצחו בירושלים: נח ונורית מעוז, שנמצאו אתמול בבוקר על ידי בנם בן ה-30 כשהם מתבוססים בשלולית דם ועליהם סימני אלימות קשים. נח ונורית הם הוריה של הקפטן לשעבר של נבחרת ישראל בכדורסל נשים, תמר מעוז. נח הוא מנהל מרפאת שיניים בקניון מלחה ואשתו נורית היא סמנכ"לית במשרד המשפטים.

במשטרה אומרים גם הבוקר כי בשלב זה אין קצה חוט בחקירת הרצח הכפול. החשדות מתמקדים בשתי אפשרויות מרכזיות - רצח על רקע סכסוך עסקי וכן שוד שהסתבך - אולם כל כיווני החקירה עדיין נבדקים. צו איסור פרסום הוטל על רוב פרטי החקירה.

"כרגע כל כיווני החקירה נבדקים", אמר לחדשות 2 באינטרנט סגן ניצב קובי סוררו, מפקד צוות החקירה במשטרת ירושלים. "ייתכן שמדובר ברצח במהלך שוד שהשתבש, ייתכן סכסוך כלשהו, אנו בודקים את כל הכיוונים". לדבריו, בני הזוג לא היו מוכרים למשטרה ולא התקבלו תלונות קודמות על אלימות בין השניים.

השכנה: "שמענו צווחה - 'הוא ירצח אותי'"

"שמענו צווחה קצרה וחדה: 'הוא ירצח אותי', משהו כזה" - כך תיארה אמה נאמן, שכנתם של בני הזוג שנמצאו אתמול בבוקר מתבוססים בדמם בשכונת רמות בעיר, את הצרחות ששמעה בלילה מתוך דירת בני הזוג.

"ראיתי אותם אתמול בערב כשהם חזרו הביתה", סיפרה השכנה. "אחר כך, ב-23:00 בלילה, שמענו צווחה קצרה וחדה מהכיוון הזה, "הוא ירצח אותי", משהו כזה. הוצאתי את הראש מהחלון ושאלתי את השכנה שלי אם היא שמעה משהו, היא אמרה שהיא לא יודעת מאיפה זה. היא יצאה החוצה לשביל, אבל אז נהיה שקט לגמרי וזה לא חזר על עצמו".

נאמן הוסיפה וסיפרה כי "הבוקר התחלנו לדאוג וניסינו ליצור קשר עם בני הזוג. החלטתי לעלות לכאן, לדירה שלהם, ולנסות לברר. בינתיים היחיד שהצלחנו ליצור איתו קשר היה הבן שלהם. הוא הגיע ופתח את הדלת - וראה מה שראה, ואז הזעקנו את המשטרה. רק עכשיו בדיעבד אנחנו מניחים שהצעקה קשורה לזה".

"מדובר במשפחה נורמטיבית וחמה", אמרה השכנה בכאב. "היו קשרים מצויינים בינינו לבינם, הם היו אנשים טובים. אין לי שום מושג מי עלול לרצוח אותם בצורה כל כך אכזרית".

צעירה אחרת העובדת סמוך לזירת הרצח אמרה מוקדם יותר כי "זה עצוב מאוד. זו משפחה רגילה ומקסימה, אנשים שאוהבים לעזור. הבעל היה בעל תומך ואוהב, הוא תמיד עזר לאשתו. הם עמדו לעבור דירה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק