הוארך מעצרו של הנהג שדרס למוות את שלום גרוסמן ועו"ד יצחק סימון

הוארך בארבעה ימים מעצרו של הצעיר שדרס למוות הבוקר את שלום גרוסמן ועו"ד יצחק סימון, כשרכבו על אופניהם סמוך לנחל שורק. השניים רכבו שנים רבות - גם בתחרויות רכיבה בחו"ל. המשטרה מעריכה כי הוא נרדם על ההגה

בית המשפט השלום בראשון לציון האריך בארבעה ימים את מעצרו של נהג הרכב הפרטי בן ה-18, שפגע הבוקר למוות בשלום גרוסמן ובעו"ד יצחק סימון, תושבי ראשון לציון בשנות ה-60 לחייהם, כשרכבו על אופניהם באזור נחל שורק.

במשטרה ממשיכים בחקירת התאונה הקשה. מהחקירה ראשונית של אגף התנועה עולה כי הנהג הפוגע הוא נהג חדש, תלמיד כיתה י"ב מבית שמש. ככל הנראה הוא נרדם על ההגה כששב מבילוי לילי - ובכך גרם לתאונה.

"הנהג הצעיר סטה לשולי הכביש ופגע בחבורת הרוכבים"

ראש אגף התנועה במשטרה, ניצב ברונו שטיין, סיפר הבוקר כי על פי החשד, הנהג הצעיר סטה לשולי הכביש ופגע בחבורת הרוכבים. עם זאת, חוקרי המשטרה עדיין ממשיכים לבדוק את נסיבות התאונה.

מיד לאחר התאונה, עוכב שנהג המכונית לחקירה ונשלח לבדיקת דם - מחשש שהיה תחת השפעת אלכוהול. כביש מספר 3 בקטע שבין טל שחר ויד בנימין נסגר לתנועת כלי רכב ובאזור הורגשו עומסי תנועה.

"לא שתינו כלום"

חקירה ראשונית של התאונה מעלה כי הנהג החשוד בפגיעה שב עם חברו מבילוי באשדוד. החבר ככל הנראה נרדם במהלך הנסיעה, ולאחר התאונה התקשה לשחזר את רגע הפגיעה. "לא שתינו כלום במהלך הבילוי עם החברים", סיפר לשוטרים. "בדרך חזרה נרדמתי ופתאום שמעתי 'בום'. אני לא יודע מה קרה, אני רק יודע שהוא פתאום איבד שליטה ופגע ברוכבים. אין לי מושג איך זה קרה, אולי הוא לא ראה אותם, אולי הוא נרדם".

"קיבלנו דיווח על קבוצה של כ-12 רוכבים שנסעו בשולי הכביש ונפגעו מרכב פרטי", סיפר הבוקר דוד שמיע, פרמדיק מד"א שהיה בין הראשונים שהגיע לזירת התאונה. "שמונה ניידות טיפול נמרץ הוזעקו למקום והעניקו טיפול לפצועים, שניים מהם היו במצב קשה". לדבריו, "הנהג הפוגע היה שרוי בהלם".

עו"ד יצחק סימון שנהרג בתאונה נחשב לאחד מבכירי הפרקליטים בתחום המקרקעין, ורוכב שנים רבות על אופניים. בין היתר, השתתף בעבר בתחרות "טראנס אלפּ 2011" - אחת מתחרויות הרכיבה הקשות ביותר בעולם. הקבוצה שאליה השתייכו הרוכבים משתייכת לקאנטרי קלאב גני הדר בראשון לציון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת