מקורבי ה"באבא אלעזר": "הרוצח ייענש בחומרה בדיני שמיים"

שעות אחרי פרסום הידיעה על כך שהפסיכיאטר המחוזי קבע כי דוקרו של הרב אבוחצירא אינו כשיר לעמוד לדין, התקבלה הבשורה באפתטיות יחסית על ידי מקורביו: "מה שהוא עשה לא נתפס בשכל האנושי, וזה כנראה רצון מלמעלה שלא היה בידיים שלנו. הוא לא ראוי לעונש בעולם הזה"

שעות אחרי פרסום הידיעה על חוות הדעת הפסיכיאטרית שקבעה כי אשר דהאן, מי שדקר למוות את הרב אלעזר אבוחצירא, אינו כשיר לעמוד לדין - קיבלו מקורביו של ה"באבא אלעזר" את הבשורה באפתטיות יחסית. "מה שחשוב זה שהרב לא נמצא איתנו", הבהיר הלילה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט משה חזות, אחד מחסידיו של הרב אבוחצירא. "בין אם הוא יעמוד לדין ובין אם לא, זה לא יחזיר לנו את הצדיק".

חזות אמר כי מאז הרצח ופרסום פרטי זהותו של האחראי למעשה, "הוא (דהאן) לא העסיק אותי. לא חשוב לי מה הוא אמר, מה הוא יגיד ומה יהיה עתידו - גם אם יענישו אותו וגם אם לא. מה שהוא עשה לא נתפס בשכל האנושי, וזה כנראה רצון מלמעלה שלא היה בידיים שלנו. כנראה שלא היה משהו שאולי ניתן היה למנוע או לעשות. הוא לא ראוי לעונש בעולם הזה, וייזכה לעונש חמור בהרבה - לפי דיני השמיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בפרשת רצח הרב אבוחצירא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

את חוות הדעת הגיש הפסיכיאטר המחוזי של אזור הדרום. הוא ערך אבחון שבסיומו קבע כי בשל מצבו של דהאן, לא חלה עליו אחריות פלילית ובמקום מאסר - עליו להישלח לאשפוז במוסד פסיכיאטרי. קבלתה טעונה את אישור בית המשפט, שהאריך בינתיים את מעצרו ב-15 ימים. הוא ירצה אותם במוסד לפגועי נפש. בינתיים, הוארך מעצרו של דהאן ב-15 ימים והוא הועבר לאשפוז. עם זאת, יש להדגיש כי חוות הדעת הפסיכיאטרית עדיין טעונה אישור של בית המשפט.

לפני כשבועיים נחשף תיעוד שצולם דקות ספורות לאחר שאשר דהאן דקר את הרב ובו נראה כיצד התנפלו עליו רבים מבין מאמיניו של הרב וניסו לבצע בו לינץ'. התמונות שופכות למעשה אור על מה שאירע דקות ספורות לאחר שנדקר הרב בסוף השבוע בבאר שבע.

הדקירה עצמה לא תועדה בעדשת המצלמה, והצילום מתחיל מיד כאשר פורצת המהומה במקום. "הוא דקר את הרב בלב, הבן כלב הזה. הוא מדמם!", נשמע אחד המאמינים זועק. בהמשך, מחפשים המאמינים את דהאן ומסננים לעברו קללות קשות.

בתיעוד ניתן לראות עוד את חסידיו ההמומים של הרב, כאשר הם טרם מעכלים את מה שאירע באותו הרגע. בהמשך, לאחר שהתאוששו מההלם, ההמון הזועם מנסה לתקוף את החשוד בדקירה ולבצע בו לינץ'.

עם זאת, רק פעולה של אחד מהם מנעה לינץ' של ממש. למרות מעשהו של דהאן, הוא מחליט להגן עליו מההמונים ובכך למנוע תוצאות טרגיות הרבה יותר. "קחו אותו מפה. עושים בו לינץ'", הוא נשמע צועק. מיד לאחר מכן מובל דהאן לניידת המשטרה ונלקח מהמקום.

רוצח הרב אבוחצירא תקף בעבר את אשתו

צפו: רוצח הרב אבוחצירא שיחק שוטר בסרט ילדים חרדי

"הוא צעק והתמוטט על הרצפה"