הוארך מעצרו של החשוד ברצח ה"באבא אלעזר"

אשר דהן בן ה-42 מהישוב אלעד, החשוד בדקירה למוות של המקובל ה"באבא אלעזר" בישיבה שלו בבאר שבע לפני כשבועיים, ירצה שבועיים נוספים במעצר, על פי החלטת בית משפט השלום בבאר שבע הבוקר. על פי החשד, דהן הגיע לבקש ברכה מהרב, התקרב אליו ולפתע שלף כלי חד ודקר אותו בחזהו ובבטנו

בית משפט השלום בבאר שבע האריך בשבועיים נוספים את מעצרו של אשר דהן בן ה-42 מהישוב אלעד, החשוד ברצח הרב אלעזר אבוחצירא לפני כשבועיים בישיבתו בעיר.

הרב אלעזר אבוחצירא, נכדו של ה"באבא סאלי" ובן 62 במותו, נרצח בליל חמישי ה-28 ליולי בתוך מבנה ישיבה ברחוב קפריסין בבאר שבע. בליל הרצח, קיבל הרב אבוחצירא אנשים בישיבה. דהן, שהגיע לבקש ברכה, התקרב אליו בכדי לדבר איתו מקרוב, ולפתע הוא שלף כלי חד ודקר אותו בחזהו ובבטנו. בהמשך החשוד נמלט מהמקום, אך אנשים שהיו בישיבה רדפו אחריו והצליחו לתפוס אותו. כוחות גדולים של משטרה הגיעו למקום זמן קצר לאחר האירוע.

מיד עם קבלת הדיווח על הדקירה, הוזעקו פרמדיקים של מד"א למקום והעניקו לרב טיפול רפואי. הוא פונה במצב קשה מאוד לבית החולים "סורוקה", שם נפטר כעבור זמן קצר על שולחן הניתוחים.

"הוא לא התכוון שזו תהיה התוצאה"

דהן אשר הינו בעל פלילי ואף ריצה בעבר מאסר, נשלח גם להסתכלות פסיכיאטרית על מנת לאמוד את מצבו הנפשי. במשטרה חושדים כי המניע לרצח הוא עצות שקיבל החשוד מהרב, ששינו את חיי משפחתו לרעה.

פרקליטו מטעם הסניגוריה הציבורית, עו"ד יובל לבידרו, אמר לפני כשבועיים לחדשות 2 כי "החשוד לא כיוון למטרה הזו, והוא מצטער מאד על התוצאה הטרגית. אנחנו רוצים להשתתף בצער של כולם", הוסיף הסניגור. "המצב שלו לא פשוט. הוא נשלח לבדיקה פסיכיאטרית שתבדוק מה מצבו הנפשי. לא אכנס לפרטי החקירה אבל הוא לא התכוון לתוצאה הזאת".

לפני כשנתיים: צעיר ניסה לדקור את הרב

בנובמבר 2009 נעצר בבאר שבע צעיר תושב העיר בחשד שהתכוון לדקור את ה"באבא אלעזר". הוא ניסה להיכנס לביתו, ומאבטח שהוצב בפתח המבנה חשף סכין שנשא על גופו.

אחרי אותה התקרית, סירב הרב להגיש תלונה על הפרשה באופן אישי - אך מקורביו עשו זאת במקומו. בקהילה החרדית בבאר שבע אז הניחו כי הניסיון לפגוע ברב אבוחצירא בא או על רקע ברכה "כושלת" שהעניק לאדם חשוך ילדים, או על רקע מאבק פוליטי עיקש שבו היה מעורב - הנוגע לבחירת יו"ר המועצה הדתית בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת