מול המצלמה: הגננת מתעללת בילדי הגן

הטרגדיה הקשה בנתניה אתמול, בה מצאה אתמול את מותה ילדה בת 3, מעצימה את השאלה – האם ניתן לסמוך על מי שמטפל בילדים שלנו בגן? לידי חדשות 2 הגיע תיעוד של מצלמות אבטחה מגן ילדים בקריות, ובו נראית אחת הגננות מעירה את ילדי הגן באמצעות הנפת המזרון עליו הם ישנים. תלונה במשטרה הוגשה נגד הגננת

הסיוט של כל הורה ששם בבוקר את הילדים שלו במעון או בגן, ובטוח שהם נמצאים במקום בטוח: אחת האמהות לילד בגן ילדים בקריית ביאליק הבחינה כי בנה נוהג להתעורר בצעקות ובבהלה, כשהוא בוכה. היא החלה לעקוב אחר מצלמות האינטרנט המוצבות בגן, אשר עוקבות אחר המרחש בו.

האם נדהמה לגלות כי בשעות בהן נוהגות הגננות להעיר את הילדים בני השנה וחצי-שנתיים, היא עושה זאת בצורה מאוד אגרסיבית: מספר גננות תועדו במצלמה תופסות את המזרן עליו הם ישנים, מושכות אותו כלפי מעלה - והילדים מתהפכים ונופלים.

"כמו שעושים לעופות בסופר"

האם המבוהלת רצה עם התמונות לאמהות נוספות בגן, וחלק מההורים הוציאו מיידית את ילדיהם בגן. חלקם התלוננו בפני הגננת בגן - ובמשטרה. בסוף השבוע הוגשה תלונה רשמית למשטרת זבולון על התעללות בחסרי ישע. המשטרה מתחילה לחקור את הפרשה, וביקשה את סרטוני הווידאו לצורך החקירה. ראוי לציין כי התמונות שהגיעו לידי חדשות 2 הן מגן אחד מרשת גנים בקריית ביאליק.

"הוא ישן והיא פשוט גלגלה אותו מהמזרון על הרצפה", מספרת אחת האמהות לילדים בגן. "כשהמשכתי לעקוב אחר המצלמות, גיליתי שגם גננת נוספת עושה אותו הדבר. אני מכנה את זה כהנפה כפי שעושים לעופות בסופר".

מעורך הדין המייצג את הגן, יוסי חכם, נמסר בתגובה: "הגן שמתואר בכתבה הינו גן מוערך מוכר הפועל כ-20 שנה וזוכה להערכה רבה. הגן היה מהראשונים שהכניס את מערכות הצילום המאפשרת להורים לראות את הילדים בזמן אמת וזאת כבר שנים ארוכות. הגננת המופיעה בתמונות הינה גננת מקצועית שהועסקה בתקופת הכרות בגן ובעקבות המקרה היא סיימה את עבודתה באופן מיידי. ההורים, למעט המתלוננת ששיקוליה אינם טהורים, הביעו את תמיכתם המלאה בגן ובצוות ובניגוד לאמור במהדורה המוקדמת שום הורה לא הוציא את ילדו מהגן. הנהלת הגן תמשיך להעניק טיפול מסור לכל ילדי הגן ותשתף פעולה עם המשטרה ותסייע בכל הנדרש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת