פרקליטו של נהג ההסעות: "הוא בוכה, הוא מצטער, ממש שבר כלי"

בית משפט השלום בפ"ת האריך את מעצרם של איוון אולוס, נהג ההסעות ששכח ברכב את טלי בת ה-3, ושל אולגה זבירוב, סייעת הגן, החשודים בגרימת מוות ברשלנות. פרקליטו של הנהג: "הוא שבור ממה שקרה", פרקליטיה של הסייעת האשימו את הנהג: "היא הלכה לשמור על הילדים בגן, הנהג יצא אחרון"

מעצרם של נהג ההסעות מנתניה, איוון אולוס, ששכח אתמול ברכבו את הפעוטה טלי דשקוב בת ה-3, ושל הסייעת בגן, אולגה זבירוב, הוארך בצהריים בשלושה ימים בבית משפט השלום בפתח תקווה. המשטרה מייחסת לאולוס וזבירוב, שהייתה עמו ברכב כשהפעוטה נשכחה, עבירה חמורה של גרימת מוות ברשלנות.

נציג המשטרה בדיון טען כי בכוונתם לבצע עוד 12 פעולות חקירה נוספות ולכן יש צורך להשאירם במעצר למשך 6 ימים. השופטת חנה שניצר-זאגא ציינה בהחלטתה כי שני החשודים קושרים את עצמם לעובדות. היא לא התעלמה מטענות הסניגורים, אך מאידך ציינה שהיא מבינה את צרכי החקירה ולכן האריכה את מעצרם ב-3 ימים.

במהלך הדיון טען סניגורו של הנהג כי הוא מסר גירסה מלאה בחקירה. "מדובר באדם ללא עבר פלילי, ששבור ממה שקרה", אמר עו"ד בני נהרי. "זוהי טרגדיה. אני לא מכיר את העדויות בשלב הזה, אבל זהו מקרה מאד מצער, מקרה קשה מאד, אין שום ספק. הוא בוכה, הוא מאד מצטער, הוא ממש שבר כלי". הסניגור ביקש לשחרר את הנהג למעצר בית, אולם השופטת סירבה.

פרקליטיה של הסייעת, עו"ד רבקה חזן-כהן ועו"ד נמרוד ליפסקר, טענו בדיון כי הסייעת היא זו שיצאה קודם מההסעה. "התפקיד שלה היה מאד שולי בהתרחשויות. היא נדרשה לשמור על מספר רב של ילדים שכבר נמצאו בחצר הגן, בעוד שהנהג עצמו היה האחרון שיצא מהרכב והוא סייע לילדים לרדת", אמרו עורכי הדין. "היא בחורה נורמטיבית ומאד מפוחדת שלא מבינה בכלל איך היא התגלגלה לסיטואציה הטרגית הזו". בני משפחתה של הסייעת הגיעו לדיון כדי לתמוך בקרובתם, וכמה מהם אף בכו במהלך הדיון.

טלי ננעלה ברכב למשך 6 שעות בחום כבד

אתמול בצהריים נמצאה טלי בת ה-3 כשהיא נעולה ברכב הסעות, מחוסרת הכרה ללא דופק ונשימה, לאחר שהושארה שם בחום כבד במשך כ-6 שעות. פרמדיקים של מד"א ביצעו בה פעולות החייאה, שבסופן נקבע מותה. הנהג, בן 39, והסייעת נעצרו.

מחקירת האירוע עולה כי נהג ההסעות החל באיסוף 15 הילדים בשעות הבוקר. מדובר בילדים בגילאי שנתיים וחצי עד חמש. בסיום איסוף הילדים הוריד אותם הנהג בגן הילדים בעיר וחזר לביתו, אולם טלי בת ה-3 נשארה ברכב. רק סביב השעה 14:00 ביקש הנהג לשוב לגן הילדים על מנת לקחת את הילדים לביתם, אך כשנכנס לרכב, גילה את את טלי כשהיא ללא רוח חיים והזעיק את מד"א והמשטרה למקום. 

הנהג עצמו מצוי במצב נפשי קשה מאד, אומרים במשטרה, והוא טען בחקירתו: "לא שמתי לב, היינו צריכים לוודא שאין אף ילד ברכב". מפקד משטרת נתניה, נצ"מ עמי אשד, התייחס בזירת האירוע לחקירה. "מדובר באירוע קשה של מוות שלא היה צריך לקרות", ציין קצין המשטרה. "אני רוצה לקרוא לציבור - אנחנו במהלכו של החופש הגדול, האחריות על שלומם של הילדים מוטל על כתפינו. המוות המיותר הזה לא היה צריך לקרות. תשמרו על הילדים שלכם".

"הזלזול בחיי ילדים אצלנו הוא בלתי נסבל"

מדובר במקרה ה-21 של ילדים שמתו מאז תחילת החופש הגדול, בפרק זמן של קצת יותר מחודש. "זה נורא כואב אבל גם נורא מכעיס ומקומם", אמר ד"ר יצחק קדמן, מנכ"ל המועצה לשלום הילד. "הזלזול בחיי ילדים אצלנו הוא בלתי נסבל. אתמול עשינו סיכום ביניים של מספר הילדים שמתו במהלך חודש של החופש הגדול, מותה של הפעוטה היום בנתניה הוא מספר ה-21 ואנו רק באמצע החופש הגדול".

"הנסיבות אינן גזירת גורל משמיים", ציין ד"ר קדמן, "אלא פשוט בשל אי השגחה ואי תשומת לב, ולפעמים גם רשלנות פושעת. הנתון הזה זועק לשמיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת