השופט דנציגר נחקר באזהרה: "בעיות בחוקיות העסקה"

לראשונה בתולדות המדינה, נחקר היום בצהריים שופט העליון. החוקרים ששוחחו עמו העלו כמה נקודות בעייתיות באשר לקשר בינו לבין ראש עיריית בת ים, שלומי לחיאני, להעסקתו בעירייה ולמגרש שהחזיקו במשותף בנתניה

בפעם הראשונה בתולדות המדינה, נחקר באזהרה היום שופט העליון, יורם דנציגר, באחד ממתקני המשטרה בחשד למעורבותו בפרשה שסביב ראש עיריית בת-ים, שלומי לחיאני. לפי שעה - שומרים חוקרי המשטרה ואנשי הפרקליטות את מה שהתרחש בחדר החקירות בחשאי. דנציגר, שלנוכח ההתפתחויות נאלץ להשעות עצמו מתפקידו, חשוד כי קיבל כספים מלחיאני בתקופה ששימש עורך דין פרטי, טרם הושבע לבית המשפט העליון.

מדובר בסכום בגובה של מאות אלפי שקלים, במקביל לבדיקת הקשר בין השופט לבין ראש עיריית בת ים שהיו שניהם שותפים למגרש בנתניה. ממה שידוע לפי שעה, מצאו החוקרים נקודות בעייתיות בכל הקשור להעסקתו של דנציגר בעיריית בת-ים. לא ברור בינתיים עד כמה אותה העסקה הייתה חוקית, והאם באותה התקופה העניק דנציגר ייעוץ משפטי ללחיאני בתמורה או שלא בתמורה.

החשדות הן כי משרדו של דנציגר התנהל מול עיריית בת ים, בעוד שהוא עצמו, שעמד בראש המשרד, נתן שירותי ייעוץ משפטיים ללחיאני. בחקירתו לא הצליח דנציגר להזים את החשדות נגדו.

חשוב לציין כי השופט הכיר את רוב חומרי החקירה שהוצגו בפניו, שכן הוא זומן כבר פעמיים בעבר לספק את גרסתו לסוגיות שעלו מהם במעמד של עד. עובדה זו מחדדת את החומרה הרבה של השלכות החקירה, ומחזקת את ההערכה כי בכל מקרה - לא ישוב דנציגר בסוף ההליך המשפטי לשמש שופט עליון.

ככל הנראה, אין בכוונת המשטרה לזמן את דנציגר שוב לחקירה. המטרה היא לסיים את החקירה במהרה ולהעביר המלצות לפרקליטות, כדי שניתן יהיה לקדם גם את תיקו של לחיאני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת