צפו: ד' מדבר על משפחתו "החזקה, שתפיץ את האור של רבי נחמן"

הכת של החשוד בהתעללות צולמה לפני כשנה לתכנית "360", שם הם הציגו בפני המצלמות התנהגות "נורמטיבית" - שהסתירה את מה שהתחולל באמת בבית, בו חיו ד', עוזרו א', 7 נשים ו-15 ילדים. "יש ניסיון מכל מיני אנשים להעליל עלילות", אמר אז ד'. מחר יוגש נגדו כתב אישום באחת מהפרשות המזעזות שנחשפו בישראל

"אני לא נשוי מבחינה חוקית, פשוט התגלגל בהשגחה, לא היה איזה תכנון שאני ככה אלך ואחיה אבל ראיתי שזה עזר לי, התכלית זה הולדה ולבנות משפחה חזקה שתפיץ את האור של רבי נחמן" - כך אמר ד', החשוד בהתעללות קשה ביותר בשבע נשותיו ו-15 ילדיו, יחד עם שני חסידים, לתכנית "360" שצולמה לפני כשנה.

בריאיון הוסיף ד', דמות מוכרת בקרב חסידי ברסלב בירושלים כי, "יש ניסיון מהמון אנשים בגלל שאני עושה ואומר את האמת, כשאתה נלחם על אמת כזו, עשו כל מיני עלילות וניסו כל מיני עלילות". באותה תכנית נחשפו צילומים, לכאורה, מאורח חייהם ה"נורמטיבי" של אנשי הכת אך היום התברר שהכל היה הצגה בשביל המצלמות.

בתוך הבית, אחרון בין שורת בתים בירושלים ובטבריה בהם התגוררו ד' המנהיג, א' עוזרו, שבע הנשים ו-15 הילדים, הסתתרה התעללות קשה ומזעזעת, שכללה יחסי מין חריגים, מכות, עונשים ועוד. "ביום שאני ראיתי אותו, פעם ראשונה שראיתי גבר", אמרה אחת מנשותיו.

ד' מעולם לא עבד. שתיים מנשותיו ניהלו את משק הבית והכינו אוכל אורגני שרק לו היה מותר לאכול. שאר הנשים והילדים נשלחו לקבץ נדבות. "כולם עובדים, כל הילדים היותר מבוגרים עובדים", אמר לתכנית.

בין האישומים: עבדות 

לפני כמה חודשים פרשה מהקומונה של ד' אשתו השביעית, פנתה למרכז לנפגעי דתות והביאה לחשיפת הפרשה המזעזעת שהותרה מוקדם יותר היום לפרסום. מחר צפויים להיות מוגשים כתבי אישום בפרשה נגד ד' ושני חברים נוספים בכת שלו, בגין עבירות מין קשות בנשים ובילדים, תקיפה בנסיבות מחמירות, התעללות בחסרי ישע - וגם עבדות.

בשירותי הרווחה מכירים היטב את משפחתו של ד'. במשך שנים הם קיבלו עדויות מהשכנים בירושלים ובטבריה על כך שנשמעות צעקות מהבית ועל ילדים מוזנחים שנשלחים לקבץ נדבות בצמתים ולא נמצאים במסגרות חינוך.

למרות זאת, במשטרה וברווחה לא נכנסו לפעולה ממשית בנושא. נשלחו עובדים סוציאליים שתשאלו שכנים, אך דבר לא קרה. בשירותי הרווחה ידעו היום להסביר, כמו בפרשות דומות קודמות כמו גואל רצון ואליאור חן, כי החוק מגביל ת הפעולה וכי הם לא יכולים לפעול בלי עדות ממשית ביד.

המעשים הקשים נחשפים

המעשים בהם נחשדים ד', מנהיג הכת ו"נתיניו", קשים מכדי לחשוף אותם במלואם. אך כדי להבין את חומרת המעשים, ניתן לפרט שלוש דוגמאות שגם הן "מצונזרות" מפאת חומרתן.

כדי "לדכא את היצר" של אחת הנשים, ד' אילץ אותה לאכול צואה והיא נאלצה להיעתר לכך. כאשר אחד הילדים, בן פחות מ-14, החל לספר בחקירתו שאחת הנשים ביצעה בו מעשה מין חמור, הוא עצר לפתע, הסתכל על החוקר ואמר, 'למה אתה מסתכל עליי ככה?'. כלומר, הוא כלל לא הבין מה לא בסדר.

במקרה אחר, אילצו הגברים אישה לצאת מביתה בלילה חורפי ולשהות עירומה בתוך בור על מנת "לטהר עצמה ממחשבות חטא".

שוקרים חשמליים, כבלים חשמליים ומוטות עץ 

בתום חקירה סמויה שארכה יותר מחצי שנה, התירה היום המשטרה לפרסם את פרטיה של פרשת ההתעללות המחרידה בילדים בירושלים, בה היו מעורבים 9 חשודים - 3 גברים ו-6 נשים - אנשי כת שהתגוררו בבירה ובאזור טבריה. 

ד' במעצר (חדשות 2)
האירועים המדוברים התרחשו בקומונה בעיר, וגורמים במשטרה אמרו כי "המקרים של גואל רצון ואליאור חן יחדיו הם סיפור קטן ביחס לעניין הזה". חוקרי ובלשי ימ"ר ירושלים החלו להתחקות באופן סמוי אחר חברי הכת, ובדיקה ראשונית העלתה כי ראש הכת נשוי באופן לא רשמי לשש נשים העוסקות בקיבוץ נדבות - שהועברו אל הגבר.

בחיפוש בדירות הכת נמצאו הכלים לביצוע ההתעללויות - ובהם: שוקרים חשמליים, כבלים חשמליים ומוטות עץ. כמו כן נתגלו יומנים שנכתבו בידי הנשים והילדים, המעידים על מסכת ההתעללויות ומסמכים רפואיים מבתי חולים שונים המעידים על חבלות גופניות קשות שנגרמו כתוצאה מההלקאות ומהמכות שקיבלו.

"היצר הרע" ביקש מאשתו להתחתן עם ראש הכת

אל הכת הצטרפו במרוצת השנים גבר נוסף, שכונה "הנחש הקדמוני", "השטן" ו"היצר הרע" וכן אשתו. במהלך השנים גויסו לכת 7 נשים, רובן דתיות וגרושות, שחלקן אמהות לילדים. ראש הכת נישא לכמה מהן והביא עמן ילדים לעולם.

על פי אמונתו של ראש הכת, על הנשים היה להתוודות בפניו בכל נושא ובכל זמן - בעיקר בנושאים מיניים, וכדי "לרדת לעומק מחשבותיהן" הוא נהג לענותן פיזית ונפשית, וכך גם את הילדים. בין היתר, נהג החשוד המרכזי לענותן באמצעות השפלות מיניות, הרעבה, כליאה, יחסי מין חריגים ואלימות קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהפרשה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק