גורמים משפטיים: דנציגר לא יחזור לביהמ"ש העליון

אחרי שהיועץ המשפטי לממשלה התיר למשטרה, לראשונה בתולדות המדינה, לחקור באזהרה שופט עליון, מעריכים גורמים במערכת המשפט כי הדבר מהווה את סופה של כהונתו בבית המשפט העליון - ללא קשר לאופן שבו תסתיים החקירה. פרקליטו של השופט: "לא דבק בו רבב"

פרשת שופט העליון יורם דנציגר שנחשפה בחדשות 2 הולכת ומסתבכת - ומסתמנת כמה שעלול להיות אקורד סיום צורם במיוחד לקריירה של מי שמונה לתפקיד אחרי ששימש עו"ד בשוק הפרטי. גורמים משפטיים אמרו כי פרישתו של דנציגר היום לחופשה, לקראת חקירתו באזהרה בפרשת לחיאני, מהווה למעשה קו סיום לדרכו בבית המשפט העליון.

דנציגר זומן כבר פעמיים כעד, שכן עד לאחרונה נטה היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, לסרב לבקשת המשטרה לחקור אותו באזהרה. אחרי שעמדתו בנושא השתנתה, יהיה זה המקרה הראשון בתולדות המדינה שבו שופט עליון נחקר באזהרה. אלא שגם אם ההכרעה בעניינו של דנציגר תתקבל מהר וייקבע שיש לסגור את התיק - נראה כי בין כה וכה הוא לא ישוב לכס השופטים בבית המשפט העליון.

פרקליטו של דנציגר, עו"ד רובי בכר, אמר כי "בהכירנו את נסיבות העניין, אנו משוכנעים כי לא דבק כל רבב פלילי או אחר בפעילותו של כבוד השופט דנציגר. אנו מקווים שהחקירה תסתיים במהירות ושבזמן הקרוב גם הגורמים המופקדים עליה יגיעו למסקנה דומה".

אחרי ימים של מתח: היועמ"ש קיבל את החלטתו

אחרי כמה ימים של חוסר ודאות, הודיע היום באופן רשמי היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, כי "בהתייעצות עם פרקליט המדינה, ראש אח"מ, וכלל גורמי המשטרה והפרקליטות הרלבנטיים, לאשר את חקירתו באזהרה של השופט דנציגר. הודעה בעניין נמסרה לנשיאת בית המשפט העליון ולבאי כוחו של השופט".

היועץ המשפטי לממשלה הבהיר כי בתום החקירה והבהרת החשדות, תאיץ מערכת האכיפה את השלמת הטיפול בפרשה זו כדי לגבש עמדה בנושא בהקדם האפשרי ולחתום את הפרק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת