צפו: ניסיון הלינץ' ברוצח הרב אבוחצירא

שניות ספורות בלבד לקח להמוני מאמיניו של הרב אלעזר אבוחצירא ז"ל להתאושש מההלם שפקד אותם, כאשר ראו את מנהיגם הרוחני נדקר ומדמם. תיעוד יוצא דופן מהישיבה בבאר שבע מציג את ניסיון הלינץ' שניסו לבצע חסידיו של הרב באשר דהאן - שנמנע בזכות תושייתו של אדם אחד

דקות ספורות לאחר שאשר דהאן דקר, כך על פי החשד, את הרב אלעזר אבוחצירא ז"ל, התנפלו עליו רבים ממאמיניו של הרב וניסו לבצע בו לינץ'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בפרשת רצח הרב אבוחצירא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

התמונות שופכות למעשה אור על מה שאירע דקות ספורות לאחר שנדקר הרב בסוף השבוע בבאר שבע. הדקירה עצמה לא תועדה בעדשת המצלמה, והצילום מתחיל מיד כאשר פורצת המהומה במקום.

"הוא דקר את הרב בלב, הבן כלב הזה. הוא מדמם!", נשמע אחד המאמינים זועק. בהמשך, מחפשים המאמינים את דהאן ומסננים לעברו קללות קשות.

בתיעוד ניתן לראות עוד את חסידיו ההמומים של הרב, כאשר הם טרם מעכלים את מה שאירע באותו הרגע. בהמשך, לאחר שהתאוששו מההלם, ההמון הזועם מנסה לתקוף את החשוד בדקירה ולבצע בו לינץ'.

עם זאת, רק פעולה של אחד מהם מנעה לינץ' של ממש. למרות מעשהו של דהאן, הוא מחליט להגן עליו מההמונים ובכך למנוע תוצאות טרגיות הרבה יותר. "קחו אותו מפה. עושים בו לינץ'", הוא נשמע צועק. מיד לאחר מכן מובל דהאן לניידת המשטרה ונלקח מהמקום.

"אם החסיד לא היה מגיע, היו מחסלים אותו", מספר לחדשות 2 מוטי עייש, שהיה במקום. "ראיתי שלא היה אפשר להציל אותו. דקרו אותו ישר בלב", מוסיף אחד מעדי הראייה האחרים.

משפחתו של רוצח אבוחצירא חולצה מביתם

הבוקר התברר שמשפחתו של מי שחשוד שרצח את רבי אלעזר אבוחצירא, חולצה באישון ליל מביתה אחרי שנעצר דהאן. האתר החרדי "כיכר השבת" פירסם היום כי אחרי שנודעה זהותו, התגודדו מאות מתושבי העיר סביב ביתו. לכן, ממלא מקום ראש העיר דאג לחלץ את המשפחה ללא פגע.

האתר החרדי "כיכר השבת" פרסם תמונות בלעדיות של החילוץ הדרמטי של המשפחה. ממלא מקום ראש העיר אלעד זליג אורלנסקי דאג לרכב שיאסוף את בני המשפחה מהכניסה האחורית של ביתם, ברחוב שמעון הצדיק בעיר. ככל הנראה, היה חשש שההמון המתקהל ינסה לפגוע בבני המשפחה. החילוץ התרחש בסביבות השעה 2:00 בלילה ובני המשפחה הובלו ברכב למקום מקלט.

אתמול: איומים על חיי האלמנה אבוחצירא

אתמול בשעות הצהריים הגיעו לבית המשפחה האבלה בבאר שבע שני צעירים תושבי ירושלים, שם הם הניחו שקית עם ספרים, פטיש, ומכתב לאלמנתו של אלעזר ז"ל.

האתר החרדי "לדעת" מפרסם היום, כי הנחת השקית גרמה להתפרעות ותסיסה בקרב המנחמים, שלכדו לאחר מספר דקות את השניים והחלו להכות אותם. הסיבה להתפרעות היה תוכן המכתב, עליו נכתב "ממשפחת דהאן", שם משפחתו של רוצח הבאבא אלעזר.

שוטרי משטרת באר שבע שהגיעו מיד למקום, עצרו את השניים. בחקירתם עלה כי אכן מדובר בשני אחים ששם משפחתם הוא דהאן, אך הם אינם קשורים למשפחתו של אשר דהאן, החשוד ברצח. המשטרה מתכוונת להרחיק את השניים מהעיר לפחות עד תום ימי השבעה.

רצח הרב אבוחצירא - כל העדכונים בחדשות 2 באינטרנט

רוצח הרב אבוחצירא תקף בעבר את אשתו

צפו: רוצח הרב אבוחצירא שיחק שוטר בסרט ילדים חרדי

"הוא צעק והתמוטט על הרצפה"

הרב אלעזר אבוחצירא נרצח בדקירות