ההכרעה אם לחקור באזהרה את השופט דנציגר - בתוך יומיים

עו"ד יהודה וינשטיין ככל הנראה יקבל בתוך שתי יממות את בקשת המשטרה לחקור באזהרה, לראשונה בתולדות המדינה, את שופט העליון בחשד למעורבותו בפרשת לחיאני. אם כך יהיה, הוא ייאלץ להשעות עצמו לאלתר מכל תפקידיו

מערכת המשפט שרויה במתח, לקראת הכרעת היועץ המשפטי לממשלה האם לקבל באופן חסר תקדים את בקשת המשטרה שנחשפה אמש ב"אולפן שישי" לחקור באזהרה את שופט העליון יורם דנציגר, על חלקו בפרשת ראש עיריית בת-ים, שלומי לחיאני. לפי ההערכות, צפוי היועץ, עו"ד יהודה וינשטיין, לאשר את המהלך כבר מחר או מחרתיים, ובכך ייאלץ את דנציגר להשעות עצמו לאלתר מכל תפקידיו.

גורם משטרתי אמר כי חקירתו של דנציגר באזהרה תישא אופי "טכני" לשם רישום בפרוטוקול, שכן כבר נחקר פעמיים כעת באותה הפרשה וכל החומרים והממצאים הבעייתיים ששמו נקשר אליהם הוצגו לו בעבר - אלא שהוא, לדברי אותו הגורם, לא סיפק להם הסברים שהניחו את הדעת. מאחורי אותו מהלך טכני עומדת הכוונה לאפשר למשטרה, בבוא העת, להמליץ להעמיד את דנציגר לדין - לראשונה בתולדות המדינה.

אם אכן ייאלץ דנציגר להשעות עצמו, תידרש נשיאת בית המשפט העליון, השופטת דורית ביניש, להחליט מה יעלה בגורל כל התיקים והדיונים שבהם מעורב השופט, בין אם כבודד ובין אם כחבר בהרכב.

ההתפתחות בעניינו של השופט דנציגר היא זו שמעכבת את סיכום החקירה הגדולה והעיקרית שנערכה נגד שלומי לחיאני. תיק ההמלצות נגדו ונגד בכירים בעיריה וקרובי משפחתו כבר נחתם, אך כעת ממתינים לראות מה תוליד חקירת השופט - עד להעברת הטיפול בחומר לידי הפרקליטות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת